Petrol
110.76
-0.02%
Euro
17.3107
1.61%
Dolar
16.1228
1.24%
Altın
964.74
1.68%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
0
0.00%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Konut üretiminde standardın üstüne çıkan kazanacak

  Son dönemde birbirine benzemeye başlayan projeler arasında, standart konut çizgisini aşan firmalar kazancını da katlayacak.
  • 20.03.2016 - 09:30
  Konut üretiminde standardın üstüne çıkan kazanacak

  konut

  Türk inşaat sektörü, son yıllarda yakaladığı ciddi ivmeyi sürdürüyor. İnşaat sektörünün başarılı temsilcileri, bu gelişimde modern kentleşmenin yaygınlaşmasından, konutta kalite algısının yerleşmesine; teknolojik gelişmelerden, şehir yaşamının getirdiği zorluklara kadar çok sayıda nedenin etkisi olduğunu vurguluyor.

  "FARKLILIK KAZANDIRACAK"

  Özellikle büyükşehirlerde konut alıcısının, projelerdeki ek hizmetleri dikkatle incelediğini anımsatan YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, ““Lüks konut algısı belirli bir noktaya yükselerek bir doygunluğa neden oldu. Bu durum elbette tüketicinin beklentisini de artırıyor. Önümüzdeki dönemde bu doygunluğun üzerine çıkan, standartlaşan konut çizgisini aşan firmalar kazanacak. Kaliteli malzeme ile üretilen, konforlu, lüks, yaşam standartlarını yükselten, sosyal donatı alanlarına da yer verilen projeler yeni bir konut anlayışının oluşmasını sağladı. Ancak bu özelliklerin bile sıradan hale gelmeye başladığını söylemek mümkün. Ne yazık ki bu durum da inşaat sektörünün yerinde saymasına, proje üreten firmaların kazanç sağlayamamasına neden olabilir. Birbiri ardına projeler üretilirken, hepsinin aynı kurguya sahip olması sektörün kendini geliştiremediği anlamına gelir” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir