Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
321.968
-1.24%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Konutta ilk tercih marka

  Konut alıcısı projelerde aradığı değişmeyen tek kriter ‘güven’ olarak öne çıkıyor.
  • 28.01.2016 - 13:11
  Konutta ilk tercih marka

  ankara

  Son yıllarda birbiri ardına üretilen projeler konut alıcısını seçim yapmakta oldukça zorluyor. Kaliteli malzeme, konforlu yaşam ve sosyal alanların artık standartlaşması alıcıyı farklı özellikler aramaya yöneltirken, değişmeyen tek kriter ise ‘güven’ olarak öne çıkıyor.

  KONUT ALICISININ ALTERNATİFİ ÇOĞALDI

  Yerleşimi oldukça eskiye dayanan Ankara’da yaşam alışkanlıklarının değişimi, konut tercihlerinde de yenilenmeyi sağladı. Eski konut anlayışı yerini ‘özellikli’ projelere bırakırken, konut alıcısının alternatifi de çoğaldı. YP İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, taleplerin karşılanması noktasında Ankara’nın da dahil olduğu büyük kentlerde inşaat firmalarının sürekli üretim yaptığını anımsattı.

  KONUTTAN ÖNCE FİRMAYA BAKILMALI

  Bunca proje arasında alıcının kendisine en uygun konutu seçmekte zorlandığını vurgulayan Çankaya, şunları söyledi: “Konut alıcısı artık özellikli konutların peşinde. İnşaat firmaları da talebin bu yönde olması ile kendini geliştirerek, modern yapılara imza atmaya başladı. Ancak baktığınızda, projelerin neredeyse hep aynı özelliklerde olduğunu görüyorsunuz. Tüm projeler, ‘kaliteli, konforlu, rahat’ olduğunu savunuyor. Konut alıcısı için bu özellikler artık standart hale gelmeye başladı. Bu noktada alacakları projeye farklılık katan unsurlar arıyorlar. Örneğin, projeyi inşa eden firmaya duyulan güven doğrudan alıcının tercihini belirliyor. Son zamanlarda konut alımında ‘marka’ firmaların çok daha öne çıktığını söylemek mümkün.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir