Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
480.618
-8.19%
-1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu -1 C
  Konya-Akşehir Raybüs seferleri başlıyor

  Konya-Akşehir Raybüs seferleri başlıyor

  AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Konya-Akşehir arası Raybüs seferlerinin önümüzdeki Çarşamba günü başlayacağını söyledi.
  • İHA
  • 07.08.2015 - 13:36

  Konya-Akşehir Raybüs seferleri başlıyor #1

  Yüksek Hızlı Tren ile ulaşımda önemli bir konum elde eden Konya’ya ulaşım alanından bir müjde daha geldi. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan tarafından hazırlanan Konya-Akşehir Arası Raybüs Projesi’nde sona gelindiğini açıkladı.

  Baloğlu yaptığı açıklamamda, Konya-Akşehir arasında yolcu talebinin karşılanabilmesi için 12 Ağustos Çarşamba gününden itibaren Raybüs setinden oluşan tren teşkilatı ile karşılıklı 2 gidiş, 2 geliş olmak üzere toplam 4 tren işletilmesinin planladığını söyledi.

  Konya-Akşehir Raybüs seferleri başlıyor #2

  ULAŞIM HİZMETLERİNE KATKI SAĞLAYACAK

  Sefere konulan trenlerin Yüksek Hızlı Trenle seyahat etmek isteyen yolcular için de koordineli olarak planlandığını aktaran Baloğlu, “İşletilecek Raybüs trenini temin edecek set, 2 vagondan oluşuyor. Koltuk kapasitesi ise 132. Konya-Akşehir arasında yer alan Horozluhan, Pınarbaşı, Meydan, Sarayönü, Kadınhanı, Ilgın, Çavuşcugöl ve Argıthanı istasyonlarında duruş yapmak sureti ile yolcu iniş-binişi sağlanacak. Seferlerin ilgili hat üzerinde bulunan ilçelerimizin Konya merkezle ve Yüksek Hızlı Tren ile bağlantılı ulaşım hizmetlerine büyük katkı sunması bekleniyor” dedi.

  AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu açıklamasında, “Bu ve benzer projelerimizin hayata geçirilmesinde büyük gayretleri olan Sayın Başbakanımıza en Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir