Euro
15.2070
-0.16%
Dolar
13.6196
-0.22%
Altın
787.3450
-0.10%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
514.390
3.30%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C
  Küçük odalara özel çözümler

  Küçük odalara özel çözümler

  Küçük oturma odanızı birkaç akıllı çözüm ile ferah ve geniş görünen bir alana dönüştürebilirsiniz.
  • 12.08.2015 - 09:38

  oda

  Eğer oturma odası olarak kullanacağınız mekan beklenenden küçükse öncelikle dekorasyona bakış açınızı değiştirmeniz gerekir. Bir oturma odasında sehpa, kanape, televizyon altlığı, büfe olur diye başlarsanız, bunları sığdırmak için harcayacağınız enerjiye yazık olur. Çünkü böyle bir şey mümkün değil. Benim küçük bir salonum var alışıldık olmayacak ve onu ilginç kılacağım demelisiniz.

  Büyük bir salonda abes duracak bir sürü dekorasyon öğesini siz rahatça kullanabilirsiniz.

  Küçük odalara özel çözümler #2

  Yukarıdaki fotoğrafta mekanı geniş göstermek adına duvara büyük bir ayna asılmış ve kalın, beyaz çerçevesiyle de bir mağaza duvarına benzemesi önlenmiş. İkinci olarak da cam sehpa sayesinde ferahlık hissi korunmuş. Cam mobilya her zaman mekanları daha geniş gösterir ve az eşya olduğu hissi verir. Açık renkler küçük bir odanın olmazsa olmazı. Ama kanepenin canlı rengi odanın genelindeki açık ve pastel renkleri dengelemiş, odaya gereken sıcaklığı vermiş.

  Küçük odalara özel çözümler #3

  Bu örnekte de küçük bir odada cesaretin nasıl da iyi sonuçlar verdiğini görebiliriz. Birbirinden bağımsız ve desenli parçalar bu küçük odayı oldukça cazibeli kılmış. Beyaz koltuklar gereken sade zemini hazırlamış ve üstüne eklenen renkli aksesuarlar böylelikle kalabalık yaratmaktan çok şıklık yaratmış. Kese kağıdı rengindeki duvar değerlendirilerek dekorasyonun önemli bir parçası olmuş.


  Görüş Bildir