Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
414.002
-0.47%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Kurbağalıdere'yi İBB kurtarıyor

  Kurbağalıdere'yi İBB kurtarıyor

  Yıllardır ıslah çalışmaları tamamlanmadığı için etrafına koku ve mikrop yayan Kurbağalıdere için İBB son noktayı koydu.
  • 30.07.2015 - 13:03

  CHP'li Kadıköy Belediyesi'nin Kalamış ile Moda semtleri arasında uzanan ve yıllardır ıslah çalışmaları tamamlanmadığı için etrafına koku ve mikrop yayan Kurbağalıdere bu kez kelimenin tam anlamıyla can çekişiyor.

  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ PROTESTO EDECEKLER

  Kadıköy'de, bazı Kadıköy sakinlerinin desteği ile kurulan  Kent Dayanışması Yoğurtçu Parkı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni protesto düzenliyor. Kent Dayanışması'nın, CHP'li belediye sınırları içinde kalan ve pislik içinde yüzen dere için bulduğu slogan da "Kokan sadece Kurbağalıdere değil, AKP'nin belediyecilik anlayışı" şeklinde..

  Kurbağalıdere yi İBB kurtarıyor #1

  İBB DERENİN ISLAHI İÇİN DÜĞMEYE BASTI

  Kanalizasyonun aktığı, mikrop yuvasına dönüşen, çevreye kötü kokular yayan Kadıköy'deki Kurbağalıdere için düğmeye basıldı.

  Kadıköy’de korkutan görüntü VİDEO

  Kurbağalıdere yi İBB kurtarıyor #2

  METRODAKİ SİSTEMLE YAPILACAK

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy'deki Kurbağalıdere'nin temizlenmesi için metro kazılarında olduğu gibi yeraltından dev tünel açma makinaları ile başlattığı çalışmaların ilk etabını tamamlamak üzere. Dere tabanında biriken çökeltinin kaldırılıp temiz su akışının da sağlanması ile birlikte kısa süre içinde Kurbağalıdere'deki kötü görüntü ve koku son bulacak.

  Kurbağalıdere yi İBB kurtarıyor #3

  İstanbul'da Marmara denizine atık su girişini yüzde 95'ler seviyesinde önlemeyi başaran, bataklığa dönüşen Haliç'i yeniden hayata döndüren, peş peşe hizmete giren ileri biyolojik atıksu arıtma tesisleri ile çevre kirliliğinin önüne geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi şimdi de yarım asırlık birikimin sonucu olan ve geniş bir alanı kapsayan Kurbağalıdere havzasında kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Sorunun kökten çözümü için derenin bazı kesitlerde genişletilmesi gerekiyor. Genişleme bölgelerinde SİT alanları ve kamulaştırılacak araziler var. Kamulaştırmalarda hukuki süreçler uzun zaman alıyor.

  Kadıköy'deki Kurbağalıdere kirden fokurdamaya başladı

  Kurbağalıdere yi İBB kurtarıyor #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir