Euro
10.0415
0.62%
Dolar
8.4728
0.81%
Altın
494.4
1.09%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
333.890
3.91%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Kütahya'da kentsel dönüşümden kimse mağdur olmayacak

  Kütahya'da gerçekleşmesi planlanan kentsel dönüşüm için vatandaşlarla bir araya gelen Kamil Saraçoğlu, kimsenin mağdur olmayacağını söyledi.
  • İHA
  • 29.05.2015 - 14:27
  Kütahya'da kentsel dönüşümden kimse mağdur olmayacak

  Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, kentsel dönüşümde hiç kimsenin mağdur olmayacağını söyledi. Saraçoğlu, Sultanbağ, Börekçiler ve Gültepe mahallelerinde uygulanması planlanan kentsel dönüşüm ile ilgili mahalle sakinleri ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

  Kütahya da kentsel dönüşümden kimse mağdur olmayacak #1

  SÖZ KONUSU BİNALARIN ZEMİNİ KÖTÜ

  Başkan Saraçoğlu, "Söz konusu bölgeler depreme dayanıksız, eski binaların bir arada bulunduğu veya binaların oturduğu zeminin kötü olduğu alanlardır" dedi.

  Kütahya da kentsel dönüşümden kimse mağdur olmayacak #2

  GÖNÜL RIZASI OLMADAN YAPILMAYACAK

  Hiç kimsenin mağdur edilmeyeceğini vurgulayan Saraçoğlu, gönül rızası olmadan kimsenin evinin alınmayacağını belirtti.

  Kütahya da kentsel dönüşümden kimse mağdur olmayacak #3

  SAĞLIKLI KENT MEKANLARI ÜRETİLECEK

  Kentsel dönüşüm ile birlikte daha güvenli yaşanılabilir bir sosyal ortama kavuşulacağını dile getiren Başkan Kamil Saraçoğlu, "Doğal Afet riski faktörlerine karşı önlemini alan güvenli yaşam alanları üreteceğiz. Yaşanabilir kentin ve kentlinin ihtiyaçlarına cevap veren sağlıklı kent mekanları üreteceğiz. İnsan odaklı sosyal ve mekansal anlamda sürdürülebilir alanlar üreteceğiz. Şehrin yerel ekonomisine katkıda bulunacak ve istihdamı arttıracağız. Şehre ait doğal ve kültürel değerleri şehre kazandıracak ve şehir kimliğini ortaya çıkartacağız" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir