Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
484.346
-7.39%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  Maketten ev almak daha avantajlı

  Maketten ev almak daha avantajlı

  Ucuz ev almak isteyen vatandaşlar maket üzerinden yapılan satışları tercih ediyor. Uzmanlar bu sistemin daha avantajlı olduğunu söylüyor.
  • 21.08.2015 - 12:22

  maket

  Konut ihtiyacının her geçen gün artması insanları ucuz konut satın alma yönünde arayışlara sevk ediyor. Maliyeti düşürmek isteyen vatandaşlar ise henüz ev yapılmadan maket üzerinden evlerini alıyor. Böylece konutlar daha uygun fiyata mal ediliyor.

  YÜZDE 40 DAHA AVANTAJLI

  Maket ev almanın vatandaşlar için her zaman daha avantajlı olacağına dikkat çeken Turyap Yazır Temsilcisi Yiğit Emre Şimşek, bu tür maketten ev satışlarının her zaman daha kazançlı olacağına dikkat çekti. Güvenilir firmalar ile çalışılması halinde maket evlerin yüzde 40 daha kazançlı olacağını ifade eden Şimşek, vatandaşları bu tür işlemleri yaparken dikkatli olmalarını ve uzmanlardan yardım almaları konusunda da uyardı.

  DOLANDIRICILIĞA YOL AÇABİLİR

  Vatandaşlara maket üzerinden değil de direkt görerek ev almalarını tavsiye eden Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kamanlı; yapılan projenin, uygulanan yönetmenliğin görülerek standartlara uygun yapılıp yapılmadığını kontrol etmelerinin önemli olduğunu söyledi. "Bir inşaatın güvenli olup olmadığını maket üzerinden anlayamayız" diyen Kamanlı, bu yolla dolandırıcılık yapılabileceğini vatandaşların bu hususta dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yaptı.


  Görüş Bildir