Euro
10.0271
-0.09%
Dolar
8.447
0.11%
Altın
491.79
-0.09%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
334.634
-3.15%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Monopoly'de İstanbul sürprizi

  Monopoly Dünya Şehirleri oyununda yer alacak 20 şehri seçmek için yapılan oylamada 4 milyon oy kullanıldı. Oylamada İstanbul ilk beşe girdi.
  • 19.03.2015 - 16:34
  Monopoly'de İstanbul sürprizi

  geg

  Oyuncak şirketi Hasbro tarafından gerçekleştirilen oylamada, 80 aday şehir arasında en fazla oyu alan 20 şehir, dünya genelinde sonbaharda satışa sunulacak Monopoly Dünya Şehirleri oyununda yer almaya hak kazandı.

  YEŞİL RENKLİ HANEYE YERLEŞTİ

  Oyuna dahil olacak son 2 yer ise 3-9 Mart'ta Joker Kart Haftası'nda belirlendi. En çok oyu Peru'nun başkenti Lima alırken, İstanbul ilk 5 şehir arasına girdi ve oyunda yeşil renkli haneye yerleşti.

  Monopoly Dünya Şehirleri oyun alanına girmeyi başaran şehirler, Lima, Hong Kong, Riga, Lizbon, İstanbul, Varşova, Mexico City, Santiago, Belfast, Atina, Belgrad, Londra, Moskova, Tokyo, New York, Amsterdam, Sidney, Queenstown, Cape Town, Taipei, Giethoorn ve Madrid olarak sıralandı.

  TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSAT

  Açıklamada görüşlerine yer verilen Hasbro Türkiye Pazarlama Müdürü Caner Sandık, projenin Türkiye'nin tanıtımı açısından çok önemli bir fırsat olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul'un, tüm dünyada satışa sunulacak oyunda yer alması için oylarıyla İstanbul'u destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Alınan oy miktarının, dünyada tanınmış birçok şehrin önünde olması büyük bir başarı. Tüm dünyada satışa sunulan bu oyunda Tokyo, New York, Londra, Sidney gibi şehirleri geçip, en değerli hanelerden birinde yer almak bizler için çok gurur verici."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir