Euro
11.1844
0.94%
Dolar
9.5977
1.03%
Altın
553.65
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
586.968
-1.86%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Ordu - Giresun Havaalanı turizmi hareketlendirdi

  22 Mayıs'ta açılışı gerçekleşen Ordu-Giresun Havalimanı'nı bölgeye canlılık getirdi.
  • İHA
  • 10.06.2015 - 15:26
  Ordu - Giresun Havaalanı turizmi hareketlendirdi

  Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu-Giresun Havaalanı’nın açılması ile turizm hareketliliğinin arttığını belirterek, "Bunun en somut örneğini belgeli tüm otellerin dolu olmasından görebiliyoruz" dedi.

  22 MAYIS'TA AÇILMIŞTI

  Ordu-Giresun Havaalanı’nın açılması ile birlikte Ordu’da turizm hareketlendi. Temeli 2011’de atılan ve deniz üzerine inşa edilen Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk havaalanı olma özelliği taşıyan, denize 29 milyon ton taş dökülerek inşa edilen Ordu-Giresun Havaalanı 22 Mayıs’ta açıldı.

  Havaalanının açılması ve tarifeli seferlerin başlaması ile birlikte beklenen oldu ve Ordu’da turizm hareketlendi.

  Ordu - Giresun Havaalanı turizmi hareketlendirdi #1

  YATIRIMCILARI KONAKLAMA SEKTÖRÜNE YÖNLENDİRECEĞİZ

  Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, havaalanının açılmasının ardından Ordu’da belgeli tüm otellerin dolduğunu açıkladı. Ordu’da önceki yıllarda turizmde yaşanan en büyük sıkıntının 'otellerin doldurulamıyor' olduğunu ifade eden Toparlak, havaalanının açılması ile bu durumun tam tersine döndüğünü vurguladı.

  Ordu’ya gelen yatırımcılara konaklama tesisleri kurmaları konusunda teklif yapacaklarını aktaran Toparlak, "Havaalanının açılması Ordu’da turizmi hareketlendirdi. Yurt içinden ve yurt dışından birçok turiste ev sahipliği yapıyoruz. Bu günlerde bunun en somut örneğini otellerin dolu olmasından görebiliyoruz. Şu anda belgeli otellerimizin tamamında boş yer kalmadığını görüyoruz. Havaalanının turizme olan etkisini şehrin her köşesinde hissedebiliyoruz, restoranlarımız cıvıl cıvıl, gerçekten gözle görülür bir artış yaşanıyor."

  Ordu - Giresun Havaalanı turizmi hareketlendirdi #2

  İSTATİSTİKLER ÇIKARILIYOR

  Toparlak sözlerini şu şekilde sonlandırdı, "Kısa vadede somut verilere baktığımızda bu durum çok iyi. Uzun vadede baktığımızda biz bütün verileri topluyoruz ve istatistiklerini çıkarıyoruz. Bu zamana kadar önemli sorunlarımızdan bir tanesi otelleri dolduramamaktı ama şimdi oteller doldu. Bundan sonraki aşamada bizim üstümüze düşen görev yatırımcılara konaklama alanları inşa ettirmek olacak."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir