Dolar
6.6974
-1.6534%
Euro
7.48
-1.1706%
Altın
1728.13
-0.6627%
Borsa
108097.27
0.7747%
G. Altın
371.131
-2.5729%
Bitcoin
63649.6
-2.7773%
19ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 19 C
  Ordu- Giresun Havalimanı bölge turizmini canlandıracak

  Ordu- Giresun Havalimanı bölge turizmini canlandıracak

  Ordu- Giresun Havalimanı bölgenin tüm doğal güzellikleriyle turistlerin ilgisini çekmesi bekleniyor.
  • AA
  • 31.05.2015 - 11:56

  Ordu- Giresun Havalimanı bölge turizmini canlandıracak

  e

  Deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğiyle dikkat çeken ve geçtiğimiz günlerde ihtişamlı bir açılış yapan Ordu-Giresun Havalimanı, bölgenin tüm doğal güzelliğini yerli-yabancı turistlere tanıtıyor.

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havaalanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın bölge turizmi için "kaldıraç" görevi yapacağını söyledi.

  ARAPLARIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

  Kurtulmuş, havalimanının hizmete açılmasıyla bölgede turizme yönelik bazı projeler üzerinde çalıştıklarını ve bunları ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi. Bölgenin özellikle Arap ülkelerinden gelen turistlerin ilgisini çektiğini belirten Kurtulmuş, "Arap ülkelerinden gelen kardeşlerimizin hiç görmedikleri bir iklim olması, onların buraya olan ilgisini artırıyor" dedi.

  Bu iklimi, yeşillikleri ve mavilikleri en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini anlatan Kurtulmuş, şunları söyledi, "Yani bir saat içerisinde denize ulaşıyorsunuz, yine bir saat içerisinde yaylaya ulaşıyorsunuz. Bütün bu güzellikleri inşallah önümüzdeki günlerde bir turizm atağı ile ortaya çıkaracağız. Dost ve kardeş ülkelerimizin halklarına bunları tanıtacağız hatta Türkiye'nin kendi iç turizmi bakımından bunları tanıtacağız. Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu'nun ve bölgenin turistik güzelliklerinin dünyada tanıtılmasında çok büyük kaldıraç görevi görecek. Artık Avrupa ve Körfez ülkelerinden insanların 2,5 saatte buraya gelmeleri mümkün hale geldi, buraya geldikten sonra da istedikleri en güzel yaylaya gidebilecekler."

  YAYLALAR TELEFERİKLE BAĞLANACAK

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, yaylalara ulaşım noktasında teleferik projesi hazırlığı içerisinde olduklarını ifade ederek, yaylaları teleferikle birbirine bağlamak istediklerini belirtti.

  Bölgenin turizm açısından geleceğinin parlak olduğunu dile getiren Kurtulmuş, "Yaylaları yollarla değil, teleferikle birbirine bağlamak istiyoruz. Bununla alakalı olarak çok gelişmiş teleferikle ilgili çalışmalarımız var. Bunları gerçekleştirebilirsek ümit ediyorum ki Ordu ilimiz ve bütün Doğu Karadeniz çok büyük bir kalkınma hamlesinin de içine girmiş olacak. Biz de bütün bu projelerin hayata geçmesi için takipçisi olacak ve bölgemize kazandırmaya çalışacağız" diye konuştu.

  Görüş Bildir