Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.208
1.87%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C
  Ordu-Giresun Havalimanı dünyaya anlatılmalı

  Ordu-Giresun Havalimanı dünyaya anlatılmalı

  Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz, "Devasa bir projemiz daha var. Ordu-Giresun Havalimanı, Türkiye'nin iftihar ile dünyaya anlatabileceği önemli projelerden birisi" dedi.
  • 14.02.2015 - 11:01

  Ordu-Giresun Havalimanı dünyaya anlatılmalı #1

  Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Ordu-Giresun Havalimanı, Türkiye'nin iftihar ile dünyaya anlatabileceği önemli projelerden birisi" dedi.

  Bakan Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yarınki Ordu programına katılmak üzere Ordu'ya geldi. Davutoğlu'nun programlarının yapılacağı yerlerde incelemelerde bulunan Yılmaz, yetkililerden bilgi aldı.

  BİRLİKTE TANIKLIK EDECEĞİZ

  Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Yılmaz, yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştıkları DOKAP eylem planının Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından ilan edileceğini söyledi. Ordu'da yarın AK Parti'nin 5. olağan kongresinin yapılacağını anımsatan Bakan Yılmaz, çok muhteşem bir kongrenin gerçekleşeceğini belirtti.

  Kongreye çok iyi hazırlık yapıldığının ortada olduğunu vurgulayan Yılmaz, "İnşallah bu iki güzel hadiseye hep birlikte tanıklık edeceğiz. Hem yeni Doğu Karedeniz Bölgesi eylem planımızın hem de kongremizin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

  Ordu-Giresun Havalimanı dünyaya anlatılmalı #2

  Ordu'da devam eden yatırımlar, Ordu'da devam eden ve yapılması planlan projelere de değinen Bakan Yılmaz, şöyle konuştu:

  "Ordu'da yatırımlarımız gayet iyi noktada. Ordu büyük şehirlerimizden biri, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla çok çalışmaya başladı. Bilindiği üzere bu yıl hiçbir ilde olmayan uygulamayı Ordu'ya aldık, stat projesi. Bu stadın değeri 100 milyon lira. Bu sene yatırım programına girmiş oldu. İnşallah bu stadın gerçekleşmesiyle Ordu, şehirleşme açısından da farklı bir imkana kavuşacak. Ordu'nun yaşam kalitesinin artması adına çok önemli bir proje."

  DEVASA BİR PROJE DAHA

  Ordu-Giresun Havalimanı Projesi Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan ilk havalimanı ile ilgili de konuşan Bakan Yılmaz, "Devasa bir projemiz daha var. Ordu-Giresun Havalimanı, Türkiye'nin iftihar ile dünyaya anlatabileceği önemli projelerden birisi. O da yakın zamanda tamamlanacak ve hizmete girecek" ifadesini kullandı.

  Kalkınma Ajansı kanalıyla Ordu'da yapılan diğer projelerden de söz eden Yılmaz, "Bunlardan birisi bütün yaylalarımızı birleştiren 'Yeşil Yol' projesi. Bu konuda illerimize son 3 yıldır kaynak aktarıyoruz. Yine bunun yanında Gülyalı ilçemize yapılması planlanan 'Çikolata Vadisi' projesi. Bu da çok orijinal bir proje. Bu da havalimanımıza yakın bir yerde hayata geçiyor. Ordu'yu gelecekte hem sanayide hem de hizmet sektörlerinde çok daha iyi yerlerde göreceğiz" diye konuştu.

  Bakan Yılmaz, Ordu Üniversitesine çok ciddi yatırımlar yapıldığını, kentin artık üniversite şehri olma yolunda ilerlediğini sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir