Petrol
77.23
-2.67%
Euro
19.5945
0.42%
Dolar
18.6354
0.00%
Altın
1.07
0.88%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.600
-0.93%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Ordu-Giresun Havalimanı ilçenin kaderini değiştirdi

  Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu'nun en küçük ilçesi olan Gülyalı'ya ilgiyi artırdı.
  • AA
  • 20.06.2016 - 14:04
  Ordu-Giresun Havalimanı ilçenin kaderini değiştirdi

  Ordu-Giresun Havalimanı ilçenin kaderini değiştirdi #1

  Temeli 2011'de atılan Türkiye'nin önemli prestij projelerinden Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılmasıyla hareketlenen Gülyalı, ardından birçok yatırıma da ev sahipliği yaparak artık yalnızca balıkçılıkla anılan bir ilçe olmaktan uzaklaştı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye'de en şanslı ilçelerin başında Gülyalı'nın geldiğini belirterek, Gülyalı'nın denize dolgu havalimanı, çikolata parkı, yüksekokulu ve butik otelleriyle Türkiye'de yatırımlarla şahlanan, şanslı ilçelerinden biri olduğunu söyledi.

  "3 BİN KİŞİLİK NÜFUS HAREKETİ SAĞLANACAK"

  Yılmaz, iş adamı Velittin Küçük tarafından yaptırılan ve 12 milyon liraya mal olacak Gülyalı Turizm Otelcilik Fakültesinin de Ordu Üniversitesine kazandırılacağını ifade ederek, inşaatı süren fakültenin gelecek eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesinin planlandığını, fakültenin açılmasıyla ilçede yaklaşık 3 bin kişilik nüfus hareketi sağlanacağını kaydetti.

  "SATILIK ARSA YOK"

  Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ise Gülyalı ilçesinin birkaç yıl önce isminin bile bilinmediğini ancak son yıllarda adı en çok duyulan ilçe olduğunu söyledi. İlçedeki değişim ve gelişimin havalimanıyla başladığını kaydeden Şen, "Özellikle havalimanının açılmasının ardından arsa fiyatları katlanarak arttı. Havalimanı açıldıktan sonra 1 dönüm arsasına 1 milyon lira isteyen ilçe sakinlerimiz var. Vatandaşlarımızın çoğu arsa fiyatlarının daha da artmasını beklediğinden satış yapmıyor. Arsalara talep var ancak şimdilik satan yok" ifadesini kullandı.

  "FİYATLARI DÜŞÜRÜN"

  Şen, özellikle havalimanına yakın yol güzergahındaki arsaların çok pahalı olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Buralara yatırımcı iş adamları tarafından lokanta, dinlenme tesisleri ya da otel yapımı için talepler oluyor ancak bölge halkı fiyatların daha da artacağı inancıyla kendilerine verilen teklifi kabul etmiyor. Bütün arsa sahiplerine sesleniyorum. İlçemize gelecek özel yatırımcılarının önünü açmak için fiyatları biraz düşürün. Aksi durumda yatırımcıları kaçırmış olacağız." Talip Şen, arsa fiyatlarının yanı sıra ilçedeki konut fiyatlarının da arttığına dikkati çekerek, daha önce site içinde 200 liradan alıcı bulan dairelerin artık 350-400 liradan satışa sunulduğunu dile getirdi.


  Görüş Bildir