Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.519
1.44%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Ortadoğulular Marmaris'ten ev alıyor

  Ortadoğulular Marmaris'ten ev alıyor

  Ortadoğu kökenli vatandaşlar konut almak için Türkiye'yi tercih ediyor.
  • AA
  • 19.01.2016 - 11:56

  marmaris

  Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı Zülfikar Soyvural, son yıllarda Avrupa'da artan İslam karşıtlığı nedeniyle Ortadoğu kökenli vatandaşların konut yatırımı için Türkiye'yi tercih ettiğini bildirdi. Soyvural, yaptığı açıklamada, Avrupa vatandaşlarının 5 yıl öncesine kadar Marmaris'e ciddi talepleri olduğunu ve önemli mülkler edindiklerini söyledi.

  "AVRUPALILAR GİDİYOR ORTADOĞULULAR GELİYOR"

  Soyvural, 11 Eylül saldırıları ve son yıllarda İslam karşıtlığının artmasının emlak sektörünü şekillendirdiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Bunun da sosyolojik bir nedeni var. Avrupa'da İslam karşıtlığı artınca ülkesine yatırım yapmak istemeyen Türkiye'de rahat edebileceği düşüncesiyle Ortadoğu kökenliler mülk ediniyor. Son bir yılda mülk alan Avrupalıların yüzde 80'i Ürdün, Suriye, Mısır, Lübnan, Irak, İran başta olmak üzere Ortadoğu kökenli Avrupa vatandaşları. Son bir yılda Marmaris'ten yabancıların konutlarını satıp gittiklerini ancak onların yerine büyük yabancı yatırımcıların geldiklerini görüyoruz. Büyük yatırımcılar Marmaris'te otel, büyük arsalar, koylar, marinalar alıyorlar. Konut sahipleri konutlarını satarken büyük yatırımcılar da büyük yatırım yapıyorlar."

  YAT SAHİBİ RUSLAR MARMARİS'İ TERCİH EDİYOR

  Marmaris bölgesinden mülk alanların hemen hemen her milletten olduğu dile getiren Soyvural, "Bölgemizde belli bir ülke ya da ülkeler vatandaşı mülk almıyor. Marmaris'te her ülkeden insan mülk ediniyor. Bir ülke ağırlıklı değiliz. ABD dahil her ülkeden mülk edinen bulmak mümkün. Son bir yılda Antalya'dan sıkılan Ruslar, yat sahipleri ve belli bir ekonomik güce sahip Rusların ilgi odağı oldu Marmaris. Koyların çok sayıda olması ve güzel olması Rusların bölgemize daha çok gelmesine neden oldu" diye konuştu.

  MARMARİS'E AĞAOĞLU DOPİNGİ

  Soyvural, iş adamı Ali Ağaoğlu'nun Marmaris Çiftlik koyunda bir ada satın aldığına işaret ederek, bunun Marmaris'in reklamına katkısı olduğunu ve bölgeye büyük yatırımcı ilgisinin artmasına fayda sağlayacağını kaydetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir