Petrol
111.82
0.63%
Euro
17.6051
0.78%
Dolar
16.3897
0.15%
Altın
972.67
-0.21%
Borsa
2424
0.00%
Bitcoin
482.954
-0.87%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Osmangazi yazlık fiyatlarını uçuracak

  Osmangazi yazlık fiyatlarını uçuracak

  Osmangazi Köprüsü İzmir çevresindeki yazlık fiyatlarını 3 yılda en az 3 kat artıracak.
  • 06.07.2016 - 09:27

  Osmangazi yazlık fiyatlarını uçuracak #1

  Geçen hafta hizmete açılan Osmangazi Köprüsü ile İzmir İstanbul’a artık 1.5 saat daha yakın. Ancak köprüyü de içeren 433 km uzunluğundaki Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi, tamamlandığında İzmir İstanbul arası mesafe 3.5 saate inecek. Mesafelerin bu derece yakınlaşmasının kuşkusuz ekonomiye de katkısı büyük olacak. Proje özellikle turizm ve emlak sektörlerini heyecanlandırıyor. Akşam'ın haberine göre; İstanbul ve çevresinin Ege’ye bu kadar yakınlaşması, iç turizm açısından büyük bir fırsat olarak görülürken, kısa mesafenin yazlıkçıları da ciddi anlamda motive edeceği tahmin ediliyor. Otoyolun 2 yılda tamamlanacağı öngörülüyor.

  BURSA, BALIKESİR VE İZMİR

  İzmir ve Çeşme’de konut projeleri geliştiren Folkart’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İstanbul-Çeşme arasının 3.5 saate inmesiyle İstanbul, Bursa, Balıkesir gibi otoban hattı şehirlerin tatil bölgesinin Çeşme olacağını, turizmin bölgede 12 aya yayılacağını belirtti. Snacak, otoyol projesinin henüz Çeşme’de gayrimenkul fiyatlarına yansımadığını vurguladı.

  GÖRMEDEN İNANMIYORLAR

  Türk insanının, görmeden dokunmadan inanamadığını, ancak arabasına binip, 3.5 saatte İstanbul’dan İzmir’e geldiğinde buna inanacağını vurgulayan Sancak, “O zaman da treni kaçıracaklar. 3 yıl sonra, fiyatlar en az 3 kat artar” diye konuştu. Çeşme’de proje üreten bir diğer konut geliştiricisi Veryeriler İnşaat’ın Yönetim Kurulu başkanı Alpan Veryeri de “Osmangazi Köprüsü ile Marmara ve Ege Bölgesi'nin bu denli yakınlaşması ekonomik canlılığın artmasına da yardımcı olacaktır. İstanbul'dan İzmir'e 3,5 saat gibi bir kısa bir sürede ulaşılması İzmir turizmine de büyük ivme kazandıracaktır. İzmir'e yapılacak yatırımlar arttıkça başta emlak ve inşaat sektörleri olmak üzere İzmir önemli bir merkez haline gelecek” ifadelerini kullandı.

  YALOVA UÇUŞA GEÇTİ

  Henüz dev projenin sadece Osmangazi Köprüsü ayağı tamamlanmış durumda. Ancak Yalova’da arsa fiyatlarının şimdiden uçuşa geçti. Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, "Yalova’nın tüm ilçe ve köylerine yatırım yapan gayrimenkul yatırımcıları kazançlı çıktı. Güzergahtaki araziler imar durumuna göre, iki yıl öncesi ile karşılaştırıldığında bugün yüzde 300-400’lere varan oranlarda değerlendi" ifadelerini kullandı.

  BAZI YERLER 4 KAT DEĞERLENDİ

  ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan da otoyolun açılmasıyla birlikte Manisa ve İzmir civarındaki arazilerin değerleneceğini belirtti. Yazlık fiyatlarında artış beklendiğini vurgulayan Baygan, "Gebze'den başlayıp Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa'yı takip ederek otoyolun geçtiği araziler, bazı yerlerde dört kat değerlendi. Bu bölgelerin değer artışında konut ve turizm imarlı arsaların sayıca fazla olması etkili" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir