Euro
9.6867
0.04%
Dolar
8.0743
0.04%
Altın
452.35
0.45%
Borsa
1.409
0%
Bitcoin
512.740
-1.04%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  Pendik sahile dev yeşil meydan inşa edilecek

  Pendik sahilini yeşil ve ağacı bol kent meydanına kavuşturmak için gerekli çalışmalar başlatıldı.
  • 29.12.2015 - 16:12
  Pendik sahile dev yeşil meydan inşa edilecek

  İBB tarafından gerçekleştirilecek proje ile mevcudun iki katı fazla ağaç dikilirken, biri havuzlu olmak üzere iki meydan da Pendiklilere hizmet edecek.

  Sahil Camii ile Marina arasında kalan 122 dönümlük bölümde yürütülen Pendik Sahil Parkı Kentsel Tasarım Projesinin ilk bölümü daha önce tamamlanmıştı.

  Pendik sahile dev yeşil meydan inşa edilecek #1

  Şimdi de havuzlu ve ağaçlı iki meydanın, otoparkların, kafeterya, kültür- sanat, spor ve dinlenme alanlarının, çocuk parklarının olacağı son etap hayata geçiriliyor. Maketi bir süreden beri Pendik Belediyesinin giriş katında sergilenen proje, Pendik Belediyesinin işbirliğinde İBB Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Altyapı Projeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor.

  AĞAÇLAR KORUNACAK

  Proje alanında kalan ağaçları koruma amacıyla çalışma başlatan Pendik Belediyesi, tek tek bütün ağaçları niteliklerine göre tespit etti. Pendik Belediyesi, projeyi uygulayacak yüklenici firmaya da bu konudaki hassasiyetini ileterek ağaçların zarar görmemesi için gerekli özenin gösterilmesini istedi. Proje esnasında zarar görme ihtimali olanlar da korunması amacıyla özel ağaç taşıma araçlarıyla Yenişehir Dedepaşa Caddesi’ne dikilmek üzere nakledilecek.

  Mevcut ağaçlara ilaveten manolya, ıhlamur ve çınar ağaçlarıyla bezenecek olan sahil alanı, sosyal, kültürel ve sportif mekanlarla zenginleşirken ağaçlarıyla da dinlenmek için en çok tercih edilen yerlerden biri olacak.

  Pendik sahile dev yeşil meydan inşa edilecek #2

  KARAKOL DA YENİLENECEK

  Çalışmalar kapsamında Erol Kaya Caddesi üzerinde bulunan Şehit Adil Gözalıcı Polis Karakolu daha modern bir şekilde proje alanındaki yeni yerinde inşa edilecek.

  Pendik sahile dev yeşil meydan inşa edilecek #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir