Petrol
112.05
-0.11%
Euro
17.352
-0.21%
Dolar
16.63
-0.05%
Altın
972.54
-0.05%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
336.931
-1.47%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  PKK’nın rant oyununa gelip evinizi satmayın

  Terör olayları nedeniyle Doğu'daki konut fiyatlarının düştüğünü belirten Onur Öngün “Fiyatlar artacak, kimse evini satmasın” dedi.
  • 07.01.2016 - 10:43
  PKK’nın rant oyununa gelip evinizi satmayın

  PKK’nın rant oyununa gelip evinizi satmayın #1

  Son dönemde Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkari’de artan terör olayları nedeniyle binlerce vatandaş bölgeden taşınmak zorunda kalırken, uzmanlar bölge halkını gayrimenkullerini satmamaları konusunda uyardı. 2008 yılından itibaren bölgeye yapılan yatırımlarla değeri artan gayrimenkullerin yeni dönemde terör örgütünün rant kapısı olabileceğine dikkati çekti.

  YATIRIMLAR BÖLGENİN DEĞERİNİ ARTIRACAK

  Terör nedeniyle fiyatı düşen gayrimenkullerin baskı yöntemiyle örgüt yakınları tarafından satın alındığı belirtildi. Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, olayların yaşandığı bölgelerde halkın mülklerini satmasının PKK’ya yarayacağını söyledi. Öngün, enerji yatırımları başta olmak üzere bölgeye yönelik yatırımların gelecekte de artacağını ifade ederek “İşte bu nedenle terör örgütü bölgenin hem bugün kaybetmesine neden oluyor hem de geleceğini çalıyor. Bölge halkından yok pahasına satın aldıkları ya da zorla el koydukları mülklerin yakın zaman sonra çok değerli olacağının onlar da farkında” diye konuştu.

  HEDEF KAYA GAZI

  Türkiye için önemli olan enerji havzasının yıllardır terör olaylarıyla anılmasının tesadüf olmadığına dikkat çeken Öngün, “Bölgedeki kaya gazı rezervleri oldukça önemli. Sadece Diyarbakır’daki rezervin ülke ekonomisine muhtemel katkısı 140 milyar dolar. Kuzey Irak gazını Türkiye’nin ulusal şebekesine bağlaması öngörülen Şırnak Doğal Gaz Boru Hattı yapım işi ihale edilecek. Doğu’yu önümüzdeki yıllarda parlak bir geleceğin beklediğini net” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir