Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0716
0.8%
Altın
461.15
1.51%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
498.829
-1.29%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Ruslar'ın konuta olan ilgisi devam ediyor

  Realty-TR Uluslararası Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık şirket Ceo’su Fatih Elibol, yabancılara satışların yükseldiğini söyledi.
  • 18.12.2015 - 14:32
  Ruslar'ın konuta olan ilgisi devam ediyor

  konut

  Dünya genelinde 600 milyon euroyu aşan portföye sahip olan Realty-TR Uluslararası Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık şirket Ceo'su Fatih Elibol, ‘'2015 yılı içerisinde Rusya'ya 185 milyon dolar gayrimenkul satışına aracılık yaptık, kriz sonrasında 11 milyon dolarlık satışa aracılık ettik'' diye konuştu.Elibol ülkeler arasında en çok çalışan sayısının da Rusya'da olduğunu söyledi.

  RUSLAR'IN İLGİSİ DEVAM EDİYOR

  Son dönemde özellikle vize muafiyeti nedeni ile artan turizm ve ticarete bağlı olarak Rus vatandaşlarına konut satışlarının da arttığını ifade eden Elibol, “Uçak krizi iki ülkenin tüm ekonomik ilişkilerini etkiledi. Bunun başında da gıda ve turizm geliyor. Fakat konut satışları hala devam ediyor. Rus halkı bu krizin sona ereceği beklentisini koruyor. Uçak meselesinin de, iki ülke halkının değil devletlerin meselesi olduğuna inanıyorlar. O yüzden şu an için konut sektöründe bir problem görmüyoruz” dedi.

  "KONUT PİYASASINDA CANLILIK DEVAM EDİYOR"

  Türkiye konut piyasasında canlılığın devam ettiğini belirten Fatih Elibol, hem gayrimenkul fiyatlarının Türkiye'de hala dünya ölçeğine göre düşük olması, hem de Türkiye'nin coğrafi özellikleri nedeniyle bir cazibe merkezi olduğunun altını çizdi. Ortadoğu ve Körfez ülkeleri vatandaşlarına yapılan satışlarda çok fazla artış gözlemlendiğini de dile getiren Elibol, “Bunun yanı sıra Avrupa ülkelerinde yaşayan Arap kökenli ve Türk vatandaşlarının ülkemizdeki döviz kuru artışına paralel olarak gayrimenkul taleplerinde de artış görülmektedir. Son dönemde Avrupa ülkelerinin azalsa da değer kazanan döviz karşısında İngiltere, Hollanda, Almanya gibi ülkelerden yatırımcıların ilgisi devam etmektedir” sözlerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir