Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.061
-1.66%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Sahilevler yeniden düzenleniyor

  İzmir’deki Narlıdere - Sahilevleri Kıyı Bandı Peyzaj Revize Projesi’ne başlanıyor.
  • 18.01.2016 - 08:44
  Sahilevler yeniden düzenleniyor

  İzmir’de körfezi çevreleyen kıyalarda düzenlemeye giden Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere - Sahilevleri Kıyı Bandı Peyzaj Revize Projesi’ne başlanacak. Yaklaşık 2.5 km’lik sahil şeridi, bisiklet yolları, seyir terasları, oturma gruplarıyla yeni bir görünüme kavuşacak.

  Sahilevler yeniden düzenleniyor #1

  YENİ BİR ÖRNEĞİ SAHİLEVLERİ'NDE HAYATA GEÇECEK

  "İzmir Deniz" projesiyle, körfezi çevreleyen kent sahilinin daha etkin, verimli ve estetik kullanımı için yeni düzenlemeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Yeni Foça ile Urla Kum Denizi’ndeki uygulamaların yeni bir örneğini Sahilevleri’nde hayata geçirecek.

  Uygulamaya konulan projeyle, Narlıdere’nin gözde bölgesinde yoğun kullanıma sahip yaklaşık 2.5 km’lik sahil şeridi, yeniden ele alınıp yeni ve çağdaş mekanlar oluşturulacak.

  Sahilevler yeniden düzenleniyor #2

  ESTETİK DOKUNUŞ

  Kara tarafında başlayan çalışmalarda, sahil bandı, beton parke ve doğal taşlar kullanılarak yenilenecek. Yeşil dokunun elden geçirileceği çalışmalarda ayrıca, bisiklet yolu yapılacak, çocuk oyun alanları ve spor aletleri yeniden düzenlenecek.

  Pergolaları kıyıya inen özel oturma birimleri, yeni nesil oyun grupları ve şık seyir terasları da yine yeni düzenlemede yer alacak. Kent dokusunu sanatla zenginleştirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, Heykel Çalıştayı’nda oluşturulan eserlerden birisini de, kıyı bandında sergileyeceği öğrenildi.

  Sahilevler yeniden düzenleniyor #3

  BOSTANLI VE SAHİL BULVARINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  İzmir Deniz projesiyle, Üçkuyular, Güzelyalı, Konak ve Pasaport aksındaki uygulamaların önemli bir bölümünü hayata geçiren, Yeni Foça sahili ile Urla Kum Denizi plajını yeniden düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’nin, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki karayolu alt geçidi ve meydan projesi ile Bostanlı kıyılarındaki düzenleme çalışmaların sürdüğü açıklandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir