Euro
9.6311
-0.53%
Dolar
8.0268
-0.54%
Altın
455.58
1.17%
Borsa
1.408
-0.1%
Bitcoin
506.440
-0.64%
9ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 9 C

  Sakarya Uzun Çarşı yenileniyor

  Uzun Çarşı için planlanan dönüşümün 1. etap çalışmalarına başlanıyor.
  • 04.12.2015 - 13:35
  Sakarya Uzun Çarşı yenileniyor

  Sakarya Uzun Çarşı yenileniyor #1

  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzun Çarşı Yenileme Projesi ile ilgili son değerlendirmeleri büyükşehir bürokratları ile gerçekleştirdi.

  Tarihi adada başlatılacak dönüşüm öncesi bölge esnafı ile istişarelerin sürmesi talimatında bulunan Başkan Toçoğlu, yer tesliminin kısa süre içerisinde sonlanacağını ve projede ilk kazmanın kısa süre içerisinde vurulacağını aktardı.

  TARİHİ DOKUYA UYGUN

  Toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, “Tarihi adada başlatacağımız dönüşümün ihalesi kısa süre önce tamamlandı. Yüklenici firmaya kısa süre içerisinde yer teslimini gerçekleştireceğiz. Ardından yenileme projemizin 1. etabında çalışmalar başlayacak. Daha önce de açıkladığımız üzere Uzun Çarşı’nın tarihi kimliğini koruyacak, en önemlisi de bölge esnafımızı mağdur etmeyeceğiz” diye konuştu.

  ŞEHİR İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJE

  Büyükşehir ve Esnaf İşbirliği Başkan Zeki Toçoğlu değerlendirmelerinin sonunda ise, “Uzun Çarşı Yenileme Projesi şehrimiz için çok önemli. Bu sayede şehrimiz marka değerini yükseltecek bir çalışmaya imza atacağımıza inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde hem esnafımıza hem de şehrimize önemli katkı sağlayacak bir yatırım olacak. Dönüşüm projesi, yerel yönetimler ve esnaf işbirliği ile hayata geçirilen çalışmalar adına da önemli bir projedir. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir