Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
359.592
-0.55%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Samsun'da kaçak yapılaşmaya izin verilmeyecek

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kaçak yapılaşmaya asla fırsat vermeyeceklerinin altını çizdi.
  • 19.02.2015 - 12:14
  Samsun'da kaçak yapılaşmaya izin verilmeyecek

  muygh

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve belediye personeli ile Sheraton Hotel'de bir araya geldi.

  Düzenlenen kahvaltıya Büyükşehir Belediyesi ve Tekkeköy Belediyesi çalışanları da katıldı. Kahvaltı sonrası konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Biz bugünlerde yoğun bir şekilde ilçeleri dolaşıyoruz. İlçelerde turizm potansiyelleri için çalışmalar yapıyoruz. Eski Vali Hüseyin Aksoy zamanında yaptırılmış bir turizm master planı var. Bu planın içersinden Terme, Asarak, Tekkeköy ile ilgili bir şeyler var ama biz onun da dışına çıkıp, ilçelerimize yönelik hangi turizm akslarını geliştirebiliriz gidip konuşuyoruz" dedi.

  'TEKKEKÖY'E BİR MARKA OLUŞTURALIM"

  Tekkeköy ilçesinin bir markası olması gerektiğini belirten Başkan Yılmaz, gastronomi, yemek, tatlı, börek gibi bir şeyle ilgili bir marka oluşturulabileceğini söyledi. Başkan Yılmaz, "Ayvacık'ta ısırgan çorbasını oluşturduk. Biz de Tekkeköy ilçemizde bir şeyler bulalım. Samsun'a gelen birisi 'Tekkeköy de böyle bir şey var' diyip, o bahaneyle Tekkeköy'e gelsin. 2017 yılında Samsun'da olimpiyat olacak ve bu olimpiyat ağırlıklı olarak Tekkeköy ilçesinde olacak. Tekkeköy ilçesinde bir şey bulalım. Bununla ilgili toplantılar yapın. Takibi bunlar belediye desteği olmadan olmaz" diye konuştu.

  "SELYERİ MAHALLESİ'Nİ YIKACAĞIZ"

  2017 yılına kadar Selyeri Mahallesi'nin yıkılması gerektiğinin altını çizen Başkan Yılmaz, "O mahalle adeta bizim bütün karizmamızı çiziyor. Orada kentsel dönüşüm alanında bir şeyler yaparak, 'size şurada konut üreteceğiz, alternatif olarak size bu konutları sunacağız' diyen bir şeyi başlatamadık. Bu benim adeta yüreğimi sıkıyor" şeklinde konuştu.

  "ASARAĞAÇ PİKNİK YERİ TABİAT PARKI OLUYOR"

  Tekkeköy ilçesindeki Asarağaa Piknik Yeri'nin 'Tabiat Parkı' olarak değiştireceklerini ifade eden Başkan Yılmaz, "Asarağac Piknik Yerini Tabiat ve Kültür Varlıkları Bölge Müdürlüğü ile görüştük ve burasını Tabiat Parkı olarak yapmak üzere onayı çıktı. Belki hayvanat bahçesini de oraya götürebiliriz ve o parkı çok iyi bir şekilde değerlendirebiliriz" açıklamasında bulundu.

  "KAÇAK YAPILAŞMAYA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

  Binalardaki kaçak yapılaşmalara göz açtırmayacaklarının altını çizen Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:

  "Kaçak yapılaşmaya hiç fırsat vermeyeceğiz. Kaçak yapılaşma ile ilgili Cumhurbaşkanımızın önüne bir kötü unvan gitmesi, planlama ve şehircilik ile ilgili yapacağımız her güzel işlerin önünü kapatır ve Cumhurbaşkanımızın gözünde de küçük düşürür."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir