Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.382
2.11%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Samsun'da kentsel dönüşüm başladı

  Samsun'un Terme ilçesinde afet riskli alanların belirlenip kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi için çalışmalar yapılıyor.
  • 17.02.2015 - 16:24
  Samsun'da kentsel dönüşüm başladı

  rtrh

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü komisyon üyeleri Okan Özbaykal, Faruk Yıldız, Gülşah Derinkök, Beliz Genez Altay, Eren Bekkaya, Ali ün ve Ahmet Ünal Terme ilçesinde Çay çevresinde incelemelerde bulunarak Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'a çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

  AMAÇ YAŞANABİLECEK ALAN SUNMAK

  Yapılacak çalışmaların ilçenin geleceğine önemli katkılar sağlayacağına vurgu yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "Yerel yönetimlerin görevleri ve işlevleri teknik belediyecilik hizmetlerinin ötesinde, şehir yapılanması ve kültürünü oluşturması boyutunda da önem arz etmektedir."

  Kul sözlerine şunları da ekledi, "Şehir planlaması, yapılanması, yatırımlar neticesinde oluşan rantın ve hizmetlerin adaletli bir şekilde dağıtılmasının sorumluluğunu taşır. Kentsel dönüşüm ve yenileme, daha sağlıklı ve güvenli yaşam alanlarının inşası için bir fırsattır. Bugüne kadar ertelenmiş ulaşım, teknik altyapı ve toplumsal sorunların çözümü için önemlidir. Sadece barınacak alanlar değil, yaşanabilecek alanları da sunma gayretindeyiz" dedi.

  HALKIN ONAYINA SUNULACAK

  Komisyon üyelerine tavsiyelerde bulunan Başkan Kul, "Dönüşümlerimiz de çok boyutlu düşünüyoruz. Bu kapsamda kentsel dönüşümü halkın yararına gerçekleştirmek istiyoruz. Toplantılar yaparak vatandaşlarımızın nasıl bir Terme görmek istediğini ölçerek, onların ayağına gideceğiz ve halk buluşmalarında bu projelerimizi mutlaka onaylarına sunacağız" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir