Euro
10.3582
-0.72%
Dolar
8.8477
-0.21%
Altın
498.64
-0.08%
Borsa
1.386
0.12%
Bitcoin
384.430
-0.46%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Stil sahibi bir ev dekorasyonu için öneriler

  Stil sahibi bir ev dekorasyonu için öneriler

  Evinizi sıradanlıktan uzak farklı bir stile kavuşturmak istiyorsanız bu adımları dikkate almalısınız.
  • 16.09.2015 - 09:47

  Ev dekorasyonlarında farklı stiller yaratmak her daim birçoğumuzun hayali olmuştur. Dergilerde gördüğünüz şık dekorasyonlar ve televizyon programlarında izlemiş olduğunuz mimarların yarattığı farklı stiller çok hoşunuza gitse de bu tarz dekorasyonlara imza atmak zordur. İç mimarlarla çalışarak bu tarz dekorasyon stilleri yaratmak mümkün ancak evinizi tamamen kendi zevklerinize uygun ve kendi dokunuşlarınızla tasarlamak istiyorsanız bu önerileri uygulayabilirsiniz.

  Stil sahibi bir ev dekorasyonu için öneriler #1

  İşte stil sahibi bir ev dekorasyonu için öneriler...

  STİLİNİZİ BELİRLEYİN

  Dekorasyon stilleri hem zevke hem de maddi duruma göre belirlenmektedir. Unutmayın ki yaratacağınız dekorasyon tarzında günlerce ve aylarca yaşam sürecek kişi sizsiniz. Hayallerinizdeki şık dekorasyonu tasarlayarak stilinize karar verin ve bu kararla ilk adımı atın.

  EŞYALARA KARAR VERİN

  Dekorasyon stilinize karar verdiyseniz bu tarza uygun eşya seçimi için hazırlanın. Eşyalara karar verirken neyi nerede kullanabileceğinizi, oda içerisinde nelerin uyumlu olabileceğini, kullanım açısından nelerin sizin zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza cevap verebileceğini planlayın.

  Stil sahibi bir ev dekorasyonu için öneriler #2

  DUVARLARIN RENGİ

  Duvarların hangi renge boyanacağı, duvar kağıdının kullanılıp kullanılmayacağı ya da duvarlara asılacak tablo, çerçeve vb. aksesuarların seçimini yapın.

  ZEMİNİ ES GEÇMEYİN

  Eğer eviniz küçükse ve fazla ışık almıyorsa koyu renk parke ve taş döşemelerden uzak kalmalısınız. Evi olduğundan daha geniş göstermek için mümkün olduğunca zeminde açık renklere yönelmelisiniz.

  PERDE SEÇİMİNİZİ YAPIN

  Şık bir dekorasyonun en önemli parçalarından birisi de perde seçimidir. Perdelerinizi mümkün olduğunca açık renk ve sade modeller arasından tercih edin. Mobilyalarınız ile aynı renk perde seçimi yaparak şık bir stile imza atabilirsiniz.

  Stil sahibi bir ev dekorasyonu için öneriler #3

  MOBİLYA VE AKSESUARLAR

  Mobilya ve aksesuar seçiminizi zıt kontrastlardan yola çıkarak yapabilirsiniz. Eğer mobilya renginiz beyaz ya da açık renklerde ise canlı renklerden oluşan aksesuarlar ile dekorasyona sıcaklık kazandırabilirsiniz. Mobilyalarınızın rengini canlı, aksesuarlarınızın rengini sade tutarak bu dengeyi sağlayabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir