Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.796
0.05%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Suriyelilere ev verilmeyecek

  AK Parti Muğla milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum'da yapılacak TOKİ konutlarına Suriyelilerin yerleştirileceğinin doğru olmadığını bildirdi.
  • AA
  • 21.03.2016 - 16:51
  Suriyelilere ev verilmeyecek

  bodrum

  Muğla Valiliğinde Marmaris'e yapılması planlanan yeni devlet hastanesi protokol imza törenine katılan AK Parti Muğla milletvekili Nihat Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum'a yapılacak olan TOKİ konutlarında TOKİ'nin ev sahibi olma şartlarının geçerli olacağını dile getirdi.

  "ŞARTLAR GEÇERLİ OLACAK"

  Öztürk, konutlara Suriyelilerin yerleştirileceği yönündeki iddiaların gerçek olmadığını vurgulayarak, "Bodrum'da çok katlı TOKİ konutları yapılacağı ve 3 bin Suriyelinin bu konutlara yerleştirileceği şeklinde iddialar ortaya atıldı. TOKİ konutları yapıldığı bölgede ev sahibi olabilmek için 5 yıl ikamet şartı var. Peki Bodrum'da 5 yıldır oturan 3 bin Suriyeli var mı? Bunlar doğru ithamlar değil. TOKİ'nin ev sahibi olma şartları neyse o geçerli olacak. Şehit ve gazi yakınları için özel durumlar var. Bazı bölgelerde basın mensuplarına 10-20 kişilik özel kontenjanlar verilmiş. Biz de Muğla'da yapılacak olan TOKİ konutlarında basında çalışan kardeşlerimiz için böyle bir planlama yapıyoruz. Ama 3 bin Suriyeliyi ev sahibi yapmak gibi bir planımız yok" diye konuştu.

  "SİLÜET KORUNACAK"

  Öztürk, il genelinde yapılacak olan TOKİ konutlarında o bölgenin siluetinin korunacağını belirtti. TOKİ'nin özellikle son dönemle çok modern projelere imza attığını anlatan Öztürk, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımızın TOKİ'nin internet sayfasına girip, Alaçatı'da yapmış oldukları projeye bakmalarını istiyorum. Son derece modern, bölgenin siluetini bozmayan ve bölgenin kendi imar kanunları neyi gerektiriyorsa ona uyan inşaatlar söz konusu. Biz Bodrum'da da Fethiye'de de Marmaris'te de plan noktaları neyi gerektiriyorsa, 2 kat ise 2 kat, beyaz boya ise beyaz boya kullanarak oranın siluetini bozmadan, doğal yapısını koruyarak, projeler üretmeyi planlıyoruz. 4 katlı, 5 katlı betonarme binalar yapma planımız yok."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir