Euro
10.1516
0.37%
Dolar
8.659
0.08%
Altın
491.34
-0.12%
Borsa
1.407
0%
Bitcoin
382.000
4.66%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C
  Tavan boyasında beyazdan vazgeçin

  Tavan boyasında beyazdan vazgeçin

  Evinizi dizayn ederken tavan dekorasyonu hakkında araştırma yapıyorsanız odanız ile en yumuşak uyumu sağlayabilecek renge yoğunlaşın.
  • 13.09.2015 - 08:42

  Çok uzun yıllardır tavanlar tüm dünyada sanki üzerinde anlaşılmışçasına süt beyaz ile boyanır. Eğer aklınızdan tavan renginizi değiştirmek geçiyor ise ne yapacağınıza karar veremenizden dolayı içinizde bazı endişeler hissedebilirsiniz. Bulunduğumuz günlerde renkli tavan dekorasyonunun modası artarken patlamış mısır ismi verilen kullanışsız tavanların da modası aynı ölçüde düşmektedir. Odalarınızda konforlu bir düzen yakalamak için keskin ve katı renkler kullanmak zorunda değilsiniz. Aksine renk geçişlerini ne kadar birbirine yaklaştırırsanız konfor ve uyum da o derece artacaktır. Ev dekorasyonunda renkli tavan kullanmanız için bir diğer neden de modern dizayn edilmiş odalarınızda karşıtlığı yani zıtlığı yumuşatabilecek olmanızdır.

  Tavan boyasında beyazdan vazgeçin #1

  PATLAMIŞ MISIR TAVAN KULLANMAYIN

  Önceden standart boyaya alternatif olarak sıklıkla kullanılan bir diğer tavan çeşidi de patlamış mısır ismi verilen tavan çeşididir. İsminden de anlaşılabileceği gibi patlamış mısır yüzeyine çok benzeyen bu tavan yıllar geçtikçe mevsimlerden kaynaklanan sıcak ve soğuk değişimlerinden olumsuz etkilenip toz zerreleri halinde üzerinize dökülmeye başlıyor. Eğer ev sahibi iseniz bu tavan çeşidini kullanmayın. Çünkü kullanışsızlığından dolayı modası geçmiştir ve potansiyel alıcı ya da kiracılarınızı olumsuz etkileyebilir. Eğer tüm bunları göze alarak patlamış mısır tavanlarınızı kullanmak istiyorsanız her sene kaliteli boyalar ile boyamanız dökülmeyi engelleyecektir.

  Tavan boyasında beyazdan vazgeçin #2

  RENKLİ TAVANLARLA MODERN EVLER

  Son dönemlerde özellikle Avrupa'da tercih edilen bir diğer tavan çeşidi de renkli tavan dekorasyonudur, her ne kadar bizlere yabancı gelse de özellikle bazı evler için son derece kullanışlı olabilir. Renkli tavan evinizi biraz daha küçük hissettirebilir fakat odanıza katacak olduğu sıcak hava yaşadığınız yeri daha samimi bir yer halin getirecektir. Özellikle çok yüksek tavanlara sahip olan evleriniz için renkli tavanlar odanıza ferah ve konforlu bir hava verecektir. Tüm bunlara ek olarak renkli tavan yatak odası, özel kütüphane ya da çalışma odası gibi yerlere rahatlatıcı ve dinlendirici bir hava verebilir.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir