Petrol
110.88
-0.60%
Euro
16.26
0.89%
Dolar
15.59
0.73%
Altın
917.48
-0.46%
Borsa
2420
0.01%
Bitcoin
470.842
-1.27%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Tekstilkent'in çehresi değişiyor

  Tekstilkent'in çehresi değişiyor

  İstanbul’un en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Tekstilkent yüz değiştiriyor.
  • İHA
  • 25.03.2016 - 08:30

  Kurulduğu günden bu yana bir türlü istediği canlılığı yakalayamayan Tekstilkent’te hummalı bir çalışma başladı. Metro’nun da gelmesiyle işlevliğinin istenilen seviyeyi yakalaması beklenen Tekstilkent, buna paralel olarak depo görünümlü dükkanlardan kurtularak vitrinli modern mağazalara kavuşuyor.

  Tekstilkent in çehresi değişiyor #1

  DÜKKANLAR CAMEKANLI MAĞAZALARA DÖNÜŞECEK

  Ulaşımdaki zorlukları nedeniyle tam doluluk oranına ulaşamayan, depo görünümlü yapısıyla da istenilen canlılığı yakalayamayan Tekstilkent’in yeni vizyonunu anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kulak, “Tekstilkent, Mecidiyeköy-Başakşehir Metrosu’nun en önemli durağı olarak İstanbul’un her yerinden kolayca ulaşımın adresi olacak. Ulaşım kolaylığıyla birlikte insan sirkülasyonun artması için depo görünümlü dükkanlar modern camekanlı mağazalara kavuşacak. Bunun için gerekli işlemler başlatılarak belediyeden ruhsatlar alındı ve mimari tasarım çalışmaları tamalandı” dedi.

  KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK

  Geniş ve açık alanıyla güneş enerjisinden faydalanmaya son derece elverişli olan Tekstilkent’te bütün blokların çatılarının güneş panelleri ile kaplanacağını açıklayan Kulak, “Yap-işlet-devret modeliyle finanse edilecek proje ile üyelerimiz her hangi bir masrafa girmeyecek. Güneş panelleriyle Tekstilkent kendi enerjisini kendi üreten bir model olacak ve bu ciddi enerji tasarrfu sağlayacak” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir