Petrol
77.86
0.89%
Euro
19.5739
-0.07%
Dolar
18.6444
0.06%
Altın
1.068
-0.17%
Borsa
4776
-1.06%
Bitcoin
318.132
0.05%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  TOKİ Başkanı Turan incelemelerini sürdürüyor

  TOKİ Başkanı Turan, Ankara’nın Kalecik ilçesi, Çankırı, Kastamonu ve Karabük’ün Safranbolu ilçesinde incelemeler yaptı.
  • İHA
  • 30.03.2015 - 09:17
  TOKİ Başkanı Turan incelemelerini sürdürüyor

  scr

  Turan, törenin tamamlanmasıyla birlikte denetimlerde bulunmak üzere Zonguldak’a geçti. TOKİ Başkanı Turan, Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde yapımı planlanan konut projesinin arazini Belediye Başkanı Vedat Öztük ile birlikte gezdi. Araziyi inceleyen TOKİ Başkanı, belediye yetkililerinden bilgi aldı.

  DEVREK'İN ÇAYDEĞİRMENİ BELDESİ'NE 566 KONUT

  Turan, Gökçebey İlçesi’nin ardından Devrek’in Çaydeğirmeni Beldesi’ne geçti. TOKİ’nin Çaydeğirmeni'nde gerçekleştirdiği uygulamaları yerinde gören TOKİ Başkanı, Belediye Başkanı Satılmış Gebeş ile birlikte yapımı devam eden 566 konutluk inşaat alanında denetimlerde bulundu.

  DEVREK'TE KONUT PLANLANAN ARAZİDE İNCELEME

  Çaydeğirmeni’ndeki incelemelerinin ardından Devrek'e geçen M. Ergün Turan’ı Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci karşıladı. TOKİ Başkanı ve Semerci konut yapılması planlanan araziyi gezdi.

  AKÇAKOCA'DA SAHA İNCELEMESİ

  İncelemelerini Akçakoca’da devam ettiren TOKİ Başkanı Turan, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenci ile konut projeleri ile ilgili sahada bilgi aldı.

  DÜZCE'YE 300 YATAKLI HASTANE

  Turan daha sonra Düzce’ye geçti. TOKİ Başkanı, 300 yataklı Düzce Devlet Hastanesi’ni yıl sonuna kadar Sağlık Bakanlığı’na teslim edilmesinin planlandığını belirtti. Turan, Düzce merkezindeki 198 konutluk Kentsel Dönüşüm Projesinin inşaatının hızla devam ettiğini açıkladı.

  HENDEK'E 100 YATAKLI HASTANE

  Hendek’te TOKİ’nin gerçekleştirdiği uygulamaları inceleyen Turan, 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi’nin ise en kısa süre içinde hizmete gireceğini ifade etti.

  SAKARYA'DAKİ ŞANTİYELERİ GEZDİ

  TOKİ şantiyelerini gezmek amacıyla Sakarya'ya gelen M. Ergün Turan, burada yaptığı açıklamada, Hendek ilçesindeki devlet hastanesini 1,5 aya kadar teslim edeceklerini ifade etti. Turan, “Karasu'daki hastanemizin de geçici kabulleri yapıldı. 15-20 güne kadar Sağlık Bakanlığı’na teslimini gerçekleştireceğiz. Sapanca Devlet Hastanesi de tamamlandı. Bu hastanemiz de halkımızın hizmetine girecek” dedi.

  16 STADYUM İNŞAATI DEVAM EDİYOR

  Sakarya’ya gerçekleştirilen en önemli yatırımlarından birinin Sakaryaspor Stadı olduğuna dikkat çeken TOKİ Başkanı Turan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın isteği doğrultusunda Türkiye'de 16 stadyumun inşaatını sürdürdüklerini kaydetti.

  TÜRKİYE'NİN 50 YILLIK İHTİYACINI KARŞILAYACAK

  Statların koltuk kapasitesinin yaklaşık 400-412 bin olduğunu vurgulayan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu statlarla Cumhuriyet Tarihi’nde yapılmış toplam yatırımdan daha fazla yatırım, son 3-4 yıl içinde gerçekleştiriliyor. Büyük sevinç duyuyorum çünkü gerçekten önümüzdeki kuşaklar, 20-30 yıl boyunca belki de bu işle bir daha uğraşmayacak. Hem Gençlik ve Spor Bakanlığı hem de Sağlık Bakanlığımızın uhdesinde yaptığımız işler, önümüzdeki 20-30, belki 50 yıllık ihtiyacı karşılayacak düzeyde.”

  Turan, Sakarya Stadyumu ve 16 stadın dünya ölçeğinde, UEFA kriterlerinde yapıldığını vurgulayarak, inşaatlarda son teknolojinin kullanıldığını anlattı.

  AVRUPA'DA BİRÇOK STATTA OLMAYAN ÖZELLİKLER BULUNUYOR

  TOKİ tarafından inşa edilen statlarda Avurpa’daki birçok statta olmayan özelliklerin bulunduğuna işaret eden M. Ergün Turan, “Sakaryaspor Stadı da bunlardan bir tanesi. 25 bin kapasiteli seyir alanı gerçekten çok güzel. Farklı ambiyansı olan bir stat. İnşallah yıl sonuna doğru bir sıkıntı olmazsa Sakaryaspor Stadyumu'nu Bakanlığımıza teslim etmiş olacağız” şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir