TOKİ Kayaşehir Evleri başvuru süreci başladı

s

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul Kayaşehir bölgesinde yapımı devam eden toplamda bin 500 konutu satışa çıkardı.

SOSYAL VE DAR GELİRLİLERE UYGUN

TOKİ Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamayla, tarafından duyurulan TOKİ Kayaşehir evleri satış kapsamında, bin 500 konutun tamamı, sosyal ve dar gelirlilere dönük olarak inşa edildi.

23 Mart'ta başvuruların başlayacağını belirten TOKİ Başkanı Turan, TOKİ Kayaşehir projesinden konut sahibi olmayan vatandaşlara ulaşmayı amaçladıklarını, bu kapsamda bin 100 konutun orta gelir, 400 konutun ise alt gelir grubuna satılacağını belirtti.

UYGUN TAKSİTLERLE EV SAHİBİ OLUNABİLİR

Üç ayda konutlarda yaşamın başlayacağını belirten Turan, "Vatandaşlarımız uygun taksitlerle 108 bin ile 398 bin lira arasında konut sahibi olacak" diye konuştu.

Turan, mevcut konutların dışında İstanbul'da toplam 7 bin konut daha yapılacağını belirterek, yıl sonu itibarıyla Türkiye genelinde 50 bin konut hedefini aşacaklarını kaydetti. Orta gelirlilere yönelik yapılacak konutlardan 1+1 olanların taksitleri 539 TL'den başlayacak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Başvurularda; başvuru sahibinin İstanbul’da en az 2 yıl ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bir gayrimenkulünün olmaması, daha önce TOKİ’den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması, hane halkı net gelirinin 3.700 TL’den az olması ve 25 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor.

2+1 planda yüzde 12 peşinatla 180 ay vadeli satışa sunulan konutların fiyatları, metrekareye bağlı olarak 134 bin 570 TL ile 158 bin 836 TL arasında yer alıyor. Konut taksitleri ise aylık 658 TL ile 777 TL arasında değişiyor.