Yüzde 20 indirime rekor başvuru

toki

TOKİ, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcıları için 23 Şubat - 19 Mart 2015 tarihleri arasında indirim kampanyası düzenledi. İndirim kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, bu tarihler arasında ilgili bankalara başvuruda bulundular. Kampanyada, borçlarını peşin ödeyenlere yüzde 20 indirim uygulandı.

“İNDİRİM KAMPANYASI YOĞUN TALEP ÜZERİNE YAPILDI"

Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade eden TOKİ Başkanı Turan, bu yıl düzenlenen kampanyaya ilk günden yoğun bir ilgi gerçekleştiğini söyledi. Turan, “Son indirim kampanyamızdan yaklaşık 12 bin kişi yararlanmıştı. Ancak bu yıl düzenlediğimiz kampanyaya yapılan başvuru,bir önceki kampanyada yapılan başvurunun üç katına yaklaştı. Kampanyamızdan 33 bin 234 kişi faydalandı" dedi. Kampanyadan, satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri hâlihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlandı. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

19 MART'TA TAMAMLANDI

TOKİ'nin indirim kampanyası 19 Mart 2015 tarihinde tamamlandı. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. İndirim kampanyası kapsamında TOKİ tarafından satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 188 bin 230 konut ve 910 işyeri bulunuyordu.