Euro
15.2048
-0.73%
Dolar
13.3930
-1.01%
Altın
791.8940
0.31%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
570.203
-0.22%
3ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 3 C

  Topkapı-Merter-Ataköy hattına yatırım yapan kazanıyor

  Haliç ile Yenibosna arasındaki E-5 güzergahında AVM, otel ve ofis projelerinden sonra binlerce yeni nitelikli konut projeleri de yola çıktı.
  • 19.08.2015 - 10:56
  Topkapı-Merter-Ataköy hattına yatırım yapan kazanıyor

  merter

  İstanbul'da arsa stokunun önemli ölçüde tükenmesi inşaatçıları şehir merkezinde kentsel dönüşüme yönlendirdi. Küçük çaplı firmalar tek tek binaları yenilerken, büyük ölçekli gayrimenkul şirketleri eski fabrika arazilerinde projeler geliştiyor.

  ULAŞIM AVANTAJI VAR

  Levent - Maslak, Kağıthane Seyrantepe ve Yenibosna-Güneşli aksında gerçekleşen sanayi alanlarının dönüşümün bir benzeri son dönemde Topkapı-Merter-Ataköy hattında gerçekleşiyor. Tramvay, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçları, havalanma yakınlığı ve merkezi konumuyla markalı konut ve ofis üreticilerinin ilgisini çeken bölgede peş peşe yeni projeler hayata geçiriliyor. Sanayi tesislerinin ve çarpık konut yapılaşmasının yavaş yavaş dönüşümü, bölgede konut piyasasını canlandırırken, birçok otel, AVM ve ofis projesi de bölgenin çekim gücünü artırdı.

  8 BİN LİRAYI GÖRDÜ

  Bölgedeki nitelikli konut ihtiyacı nedeniyle yeni yapılan projelere talep fazla. Özellikle Araplar başta olmak üzere yabancı yatırımcılarının dikkatini çekmeye başlayan bölgede konutların metrekare birim fiyatları 4 bkı ile 8 bin lira arasında değişiyor. Ofislerin metrekare satış aralığı bin 900 ile 4 bin dolar, metrekare aylık kira aralığı ise 10 - 25 dolar arasında bulunuyor.

  CAZİBESİ ARTACAK

  Bölgede, 17 Ağustos 1999 Depremi'nden önce yapılmış deprem yönetmeliğine uygun olmayan yapıların çoğunlukta olması nedeniyle kentsel dönüşümün de hızlanması bekleniyor. Nitelikli konutlara talebin artarak süreceğini belirten inşaat sektörü temsilcileri dönüşüm çalışmaların yanı sıra fabrika, üretim tesisi ve sanayi sitelerinde dükkan sahipleriyle de görüşmeyi sürdürüyor. Müteahhitler birkaç yıl içerisinde Topkapı Merter-Ataköy hattının cazibe merkezi haline geleceğini ve fiyatların daha da yükseleceğini ifade ediyor.


  Görüş Bildir