Euro
9.7332
0.52%
Dolar
8.1207
0.62%
Altın
454.92
1.02%
Borsa
1.409
-0.01%
Bitcoin
507.903
-2.77%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C

  Trabzon'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı

  Trabzon'un Beşikdüzü ilçesi'nde, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında zemin etüdü ve sondaj çalışmaları yapıldı.
  • 14.12.2015 - 16:59
  Trabzon'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı

  Trabzon da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı #1

  Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda zemin etüdü ve sondaj çalışmaları gerçekleştirildi. Devam eden çalışmalarda ise arazi deneyleri yapıldı.

  BİNA VE ARSALARIN DEĞER TESPİTİ YAPILIYOR

  Yetkililer konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Beşikdüzü'nde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi'nde Belediye ile TOKİ arasında yapılan protokol gereği TOKİ tarafından çalışmalar devam ediyor. Çalışma kapsamında TOKİ, 1 milyon 100 bin TL'lik ilk ihalesini yaparak belirlediği üç firmaya bir zemin etüdü ve arazideki sondaj çalışmalarını tamamlattı. İkinci firma şu anda Beşikdüzü'nde 10 kişilik bir ekiple mevcut hâlihazırın tespitini yapmakta olup birinci etap içerisinde kaç adet daire, kaç adet hak sahibi olduğunu belirleyip mevcut bina ve arsaların değer tespiti çalışmasını yapıyor. Diğer bir firma ise kentsel dönüşüm alanı içerisinde yeni bir imar planı, nereye neyin yapılacağı konusunda tasarım ve mimari proje çalışmalarına devam ediyor." ifadelerini kullandı.

  Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu ise çalışmaların planlanandan daha önce bitirilmesi için sürekli diyalog hâlinde olup projeyi olabildiğince kısaltmak için girişimlerini sürdürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir