Euro
10.8324
0.76%
Dolar
9.29
0.85%
Altın
533.68
1.12%
Borsa
1.43
-0.2%
Bitcoin
613.200
2.83%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C
  Üçüncü havalimanında işler iki kat artacak

  Üçüncü havalimanında işler iki kat artacak

  Üçüncü Havalimanı CEO'su Akçayoğlu, projede herhangi bir hukuki sorun olmadığını belirterek, "Kamyon sayısı % 100 artacak" dedi.
  • 20.06.2015 - 08:26

  Üçüncü havalimanında işler iki kat artacak #1

  İstanbul'un hızla artan havayolu trafiğine nefes aldıracak olan 3'üncü Havalimanı projesinde çalışmalar hızlanıyor. Son günlerde TOKİ'ye karşı açılan davalar nedeniyle alınan yürütmeyi durdurma kararının, projeyi tamamen durduracağı yönünde spekülasyonlar yapılıyor. Bu spekülasyonların ardından açıklama yapan İGA Havalimanı İnşaat'ın CEO'su Yusuf Akçayoğlu, inşaatın planlandığı gibi yürüdüğünü söyledi.

  'KAYNAKLARIMIZI MAKSİMUM SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ'

  Projeyi sıkıntıya sokacak hukuki bir durumun olmadığını belirten Akçayoğlu, "İnşaatı değil durdurmak, hızlandırmak için tüm hafriyat firmalarını davet ediyoruz" şeklinde konuştu. Halen bin 100 olan kamyon sayısını 2 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirten Akçayoğlu, "Kaynaklarımızı maksimum seviyeye çıkararak Türkiye'nin bu gurur projesini en başarılı şekilde tamamlayacağız" dedi.

  İPTAL İSTEMİ REDDEDİLDİ

  DHMİ Genel Müdürlüğü de 3'üncü Havalimanı projesiyle ilgili Bakanlar Kurulu'nun "Acele Kamulaştırma Kararı"nın iptaline ilişkin davaların reddedildiğini duyurmuştu. Kurumdan önceki gün yapılan açıklamada, davaların TOKİ aleyhine açıldığı ve TOKİ'ye ulaşan tüm mahkeme kararlarında yürütmenin durdurulması taleplerinin reddine karar verildiği belirtilmişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir