Petrol
88.88
0.11%
Euro
18.2116
-0.08%
Dolar
18.5139
-0.20%
Altın
1.012
-0.15%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
366.511
1.81%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Ümraniye’de konut fiyatları arttı

  Ümraniye’de konut fiyatları arttı

  İstanbul Finans Merkezi, yeni açılacak metro hatları ve ofis projeleriyle Ümraniye'de konut fiyatları, yüzde yüze yakın artış gösterdi.
  • 21.09.2016 - 09:55

  Ümraniye’de konut fiyatları arttı #1

  Ümraniye ilçesinin ana arterlere yakınlığı ve kolay ulaşım imkanı nedeniyle Anadolu yakasının öne çıkan ilçelerinden biri olduğu belirtiliyor, her bütçeye uygun konut projelerini barındıran, çeşitlilik açısından zengin bir ilçe olan Ümraniye’de maksimum ve minimum birim metrekare değerleri arasında oldukça büyük fark bulunduğunu ifade ediliyor.

  İKİNCİ YÜKSELİŞ DALGASI

  Ümraniye’de birim metrekare satış değeri 2 bin 300 lira olan bir konut edinmenin mümkün olduğunu söyleyen bir gayrimenkul şirketi Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, ancak birim metrekare değeri 23 bin 700 liraya çıkan marka ve konsept konut projelerinin de mevcut olduğunu açıkladı.

  Yazıcı, söz konusu değerlerin daha çok şerefiye kriterleri yüksek firmaların projelerinde görüldüğünü vurguladı. Yazıcı, metro başta olmak üzere diğer altyapı çalışmaları da tamamlandığında Ümraniye'de gerçekleşecek ikinci yükseliş dalgasının yüzde 15 – 25 aralığında olacağını tahmin ettiğini belirtti. Ancak altyapı projeleri tamamlanıp işlerlik kazandığında fiyat artışlarının artık doğrusallık kazanacağını söyleyen Yazıcı, buna göre yıldan yıla enflasyon oranında artış görüleceği kanaatini taşıdığını açıkladı.

  Ümraniye’de konut fiyatları arttı #2

  OFİS OTEL VE AVM YATIRIMLARI ARTIYOR

  Ümraniye'de 2000'li yıllarını başından bu yana ofis yatırımları da hız kazandı. Geçmiş yıllarda uygun arsa stoğu ve ekonomik fiyatlar nedeniyle birçok şirketin dikkatini çeken ilçede çalışma alanları çoğalıyor.

  Marmaray, 3 Katlı Boğaz Geçiş Tüneli, Kuzey Marmara Otoyolu, Üsküdar – Çekmeköy metrosu ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi gibi üst ölçekli altyapı ve gayrimenkul projeleri, Ümraniye'de ofis sektörüne de büyük katkı sağladı.

  Ümraniye’de konut fiyatları arttı #3

  METREKARELER 14 VE 25 DOLAR ARASINDA DEĞİŞİYOR

  TSKB Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Seda Güler, prestijli projelerin yer aldığı ve tamamen üst gelir grubuna hitap eden A+ ofislerin bulunduğu Ümraniye’de yer alan projelerde kira değerlerinin metrekare bazında ortalama 14 dolar ila 25 dolar arasında değiştiğini belirtti.

  Üsküdar – Çekmeköy Metro hattının hizmete girmesiyle Ümraniye gayrimenkul piyasasının daha da canlanacağı öngörülüyor.


  Görüş Bildir