Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.716
2.09%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Uşak'ta kentsel dönüşüm 2016'da bitecek

  Uşak'ta 2 yıl sonra tamamlanması planlanan kentsel dönüşüm projesinin kente 450 milyon lira katkı sağlayacağı belirtildi.
  • 20.02.2015 - 11:44
  Uşak'ta kentsel dönüşüm 2016'da bitecek

  sdvf

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Uşak Belediyesi'nin projeleri hakkında bilgi almak, projelerin gidişatını ve geleceğini konuşmak ve çalışmaları yerinde incelemek için Uşak'a geldi. Turan'ın ilk durağı Uşak Belediyesi oldu.

  DETAYLAR KONUŞULDU

  Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmelerde Belediye Başkanı Nurullah Cahan, projelerin son durumu hakkında Turan'a bilgi verdi. TOKİ ile yapılması planlanan projelerin detaylarını gösteren Cahan, Kentsel Dönüşüm Projesinin hayat bulması ile Uşak'ta yaşanacak değişmelere de değindi.

  ANADOLU'YA ÖRNEK OLACAK

  Turan ise, "Uşak'ta yapımı devam eden Kentsel Dönüşüm Projesi kurumumuzun öncelikli takip ettiği projelerden bilişidir" dedi.

  Projenin bitmesi ile güzel gelişmelerin olacağına vurgu yapan Turan, "Projemiz başka illerin de örnek alacağı ve TOKİ açısından değerli görülen projedir. Dönüşüm konusunda Uşak'ı örnek göstereceğiz. Projenin can bulması diğer Anadolu kentlerine emsal teşkil edecek. Uşak'ta benzer kentsel dönüşümleri devam ettirmek niyetindeyiz" dedi.

  Turan, "Kentsel Dönüşüm Projesinde vatandaşlarımızın yüzde 80'i ile rızası sağlanarak anlaşma sağlanmıştır. Karşılıklı anlayışın sağlanması kentin projeye verdiği değeri göstermektedir. Biz de projede tamamen Uşak'ın menfaatlerini gözetiyoruz. Göreve başladığım 9 ay içinde Cahan da projeyi takip etti ve sürekli Ankara'ya geldi. Uşak için projenin milat olacağına inanıyoruz" ifadesini kullandı.

  BİN 51 KONUT 126 DÜKKAN

  Projenin kente getirilerinden de bahseden Turan Uşak'ın her yönü ile gelişeceğini iletti. Turan, "Projeye harcanan para yaklaşık 450 milyon TL'dir. Bu bölge ticari anlamda da gelişmelerde son derece olumlu olacaktır. Ayrıca 923 tane ticari işletmeler olacak. Burada ticari işletmelerin durumunu incelediğimizde kente katkılarını apaçık görmekteyiz. Proje kapsamında bin 51 konut, 126 dükkan, 750 kişilik cami, 24 derslikli ilköğretim okulu ve sağlık ocağı bölgede yer alacak. Projeyi Uşak'ta en geç 2016 yılının ortalarında bitireceğiz." şeklinde konuşarak kente kazanım verecek istatistiki rakamlara değindi. Turan yapılması planlanan 3. Sanayi Sitesi için kurum olarak tüm imkanları seferber edeceklerini de sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir