Petrol
92.72
-2.50%
Euro
18.2279
-0.14%
Dolar
17.9262
-0.18%
Altın
1.024
-0.34%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
431.108
-1.54%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Uşak'taki kentsel dönüşüm örnek olacak

  Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte Uşak kentsel dönüşüm alanını gezdi. 2016 yılının sonunda kentsel dönüşümün bitirileceği sinyalleri verildi.
  • 14.02.2015 - 11:35
  Uşak'taki kentsel dönüşüm örnek olacak

  Uşak taki kentsel dönüşüm örnek olacak #1

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ı ziyaret ederek, TOKİ tarafından yaklaşık 900 bin metrekarelik alanda yapımına başlanan Kentsel Dönüşüm Alanı'nda incelemelerde bulundu.

  Turan, Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin müat olacağını ifade ederek, projenin 450 milyon lira değerinde olduğunu açıkladı.

  ÖRNEK TEŞKİL EDECEK BİR PROJE

  Türkiye genelinde 800' e yakın şantiyesi olan bir kuruluş olduklarını dile getiren Turan, bunlar arasında Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin diğer Anadolu kentlerine örnek teşkil edecek çok özel bir proje olduğunu ifade etti.

  Turan, Uşak Kentsel Dönüşün Alanı' nda yapımına başlanan projede vatandaşların yüzde 80'inin rızasının alındığını ve anlaşma sağlanarak kentsel dönüşüm projesinin ortaya konduğunu bildirdi.

  2016 SONUNDA TAMAM

  TOKİ'nin kentsel dönüşümde tek amacının şehirleri geleceğe taşımak olduğunu vurgulayan Turan, "Kentsel dönüşüm alanlarında TOKİ olarak hiçbir" kar amacımız yok. Bu projenin tamamı idaremiz tarafından sübvanse ediliyor. Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi'nin birebir içindeyim. 2016 yılı sonuna gelindiğinde Uşak'ın çehresini değiştirecek ve milat olacak bir projeyi bitirmiş olacağız" diye konuştu.

  KENT YENİLEMESİ

  Projenin içeriğiyle tamamen bir kent yenilemesi olduğunun altım çizen Turan, "Projemizde bin 56 konut, 950 ticaret birimi ve müze alanı, gençlik merkezi, sinema, eğitim ve dini tesis, kamu binaları, 750 kişilik cami, 24 derslikli ilköğretim okulu ve sağlık ocağı yer alacak. Ayrıca Dokuzsele Deresi Islah Projesi ile 9 kilometre uzunluğunda kentin ortasından geçen dere mini bir Porsuk çayı oluşturacak. Tüm bu yapılacaklara baktığımızda projemiz tamamen bir kent yenilemesi" açıklamasını yaptı.

  TOKİ Başkam Ergün Turan, ziyaretin ardından kentsel dönüşüm alanındaki şantiyede incelemelerde bulundu.

  ÇALIŞMALARI BİZZAT TAKİP EDECEĞİM

  Uşak'taki projenin tamamlandığında tamamı TOKİ'nin örnek projesi olacağı ifade ediliyor. Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi TOKI Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Kentsel dönüşüm alanlarında TOKI olarak sürekli buraya geleceğim bu projeyi bizzat takip edeceğim. Ayrıca bu çalışmaları yaparken hiçbir kar amacımız yok." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir