Petrol
111.61
0.44%
Euro
17.5493
0.46%
Dolar
16.4037
0.24%
Altın
973.78
-0.10%
Borsa
2428
0.00%
Bitcoin
484.221
-0.50%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Uzmanlar konut alacakları uyardı

  Uzmanlar konut alacakları uyardı

  Uzmanlar, konut alacaklara öncelikle seçtikleri firmayı iyi tanımaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
  • 20.07.2016 - 09:06

  konut

  Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Başyapıt AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat İzsiz konut alacaklara önemli açıklamalarda bulundu. İnşaat sektöründe kendini kanıtlayıp 6 bine yakın konut satışıyla adını duyuran Başyapıt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat İzsiz; konut alacakların öncelikle, seçtikleri firmaları iyi tanımaları uyarısında bulundu. İstanbul'un yeni yüzü olan ve gayrımenkulde patlama yaşayan Beylikdüzü’nde faaliyet gösteren firmanın merkezinde görüştüğümüz genç ve başarılı iş adamı Nihat İzsiz, “Konut almak isteyenlere ilk tavsiyem ‘Projeye uygun mu, ruhsatı var mı ve en önemlisi ise tapusu var mı?’ öncelikle bunu araştırsınlar. Bunlar yoksa, yarın sıkıntıya düşeceklerini bilsinler'' dedi.

  MAKETTEN SATIŞA DİKKAT

  Konut alacakların 'maketten satış' noktasında da çok dikkati olmaları gerektiğini vurgulayan İzsiz şunları söyledi: ''Düşünebiliyor musunuz? Adam arsayı kat karşılığı alıyor ve hemen bir maket hazırlatıyor. Tek kuruş harcamadan, (istisnalaı ayrı tutuyorum) sadece bir maket parası ile vatandaştan parayı topluyor. Ruhsat ve tapu hak getire. Sonra; belediyeyi suçlu göstererek işi yokuşa sürüyor. Bu arada olan da vatandaşa oluyor. Gelsin mahkemeler, gelsin zor günler. Eğer bunu yaşamak istemiyorsanız; lütfen yukarıda vurguladığım hususlara dikat edin.''

  BEYLİKDÜZÜ’NÜN ÖNÜ AÇIK

  Ulaşım sorunun olmadığı, metrobüse bir adım mesafede ve yakında kurulacak olan Mahmutbey-Başakşehir-Esenyurt metro hattıyla da çok daha ulaşımın kolay olacağı Beylikdüzü'nün, şu an gayrimenkul yönünden cazibe merkezi durumunda olduğunu vurgulayan İzsiz şunları söylüyor: ''İnsanlarımız yüksek binalardan deprem riskiyle uzak duruyor. Ama mesele yükseklik değil, mesele binanın sağlamlığı. Bu konuda da kimsenin hiç tereddütü olmasın. Yaptığımız tüm işler tek tek denetleniyor. Her bağlanan demir ve her atılan beton anında denetleniyor. Zemin etüdü yapılmadan bina dikmeniz mümkün değil. O yüzden kimsenin korkmasına gerek yok. Tüm raporlarımız istenmesi halinde alıcıya sunulur.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir