Petrol
112.6
1.46%
Euro
17.5788
0.30%
Dolar
16.5881
0.38%
Altın
974.54
0.59%
Borsa
2529
0.00%
Bitcoin
349.230
-1.22%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Yalova'nın yıldızı mega projelerle parlıyor

  İstanbul-İzmir Otoyolu gibi dev projeler yatırımcıların Yalova'ya ilgisini artırdı.
  • 23.01.2016 - 10:13
  Yalova'nın yıldızı mega projelerle parlıyor

  yalova

  "Mega proje" olarak adlandırılan, İstanbul ile İzmir arasını 3 saate indirecek İstanbul-İzmir Otoyolu'nun bir bölümünün Yalova'dan geçmesi, kenti bölgede cazibe merkezi haline getirdi. Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, yaptığı açıklamada, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyol Projesi'nin hayata geçmesiyle Yalova'nın bölgede çok avantajlı olacağını söyledi. Projeyle Yalova'nın İstanbul'a ve uzaktaki İzmir'e yakınlaşacağını vurgulayan Cebiroğlu, "Yalova, İstanbul'un bir mahallesi konumunda olacak" dedi.

  MESAFE KISALIYOR

  Yalova'nın yüzölçümünün yüzde 60'ının resmi orman olduğunu belirten Cebiroğlu, "Bu alanda birinci sınıf orman kalitesine haizdir. İstanbul'da oturan insanların yaşam alanları büyük ihtimalle buraları olacaktır. Nedeni ise İstanbul'dan Yalova'ya 5-8 dakika içinde gelinebilecek. Diğer türlü, Eskihisar Topçular hattını kullanarak İstanbul'dan Yalova'ya gelmek vapurla 60 dakika sürüyor. Yenikapı'dan Yalova'ya gelmek isteyen de 1,5 saati gözden çıkarmak zorunda ama köprü ile zaman kısalacak. Hafta sonunu Yalova'da geçirmek isteyen çok rahatlıkla gelebilecek. Buranın oksijeni çok yüksek. Dinlenmek için bulunamaz bir yer" değerlendirmesinde bulundu.

  MİLYARLARCA DOLARLIK YATIRIMIN MERKEZİ OLACAK

  Turizm yatırımları açısından kentin yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini çektiğini belirten Cebiroğlu, "Termal ilçesine hem yurt içinde hem de yurt dışından çok sayıda turist geliyor. Bunun yanında yatırımcılar da bölgede yatırımlarına devam ediyor. Birçok firma Yalova'dan yer aldı. Buradan yer almaya devam eden firmalar da çok. Özel teşebbüs Yalova'dan yer alarak burada organize sanayi bölgesi kuracak. Dört firma kente gelerek burada yatırım yapacak" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir