Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Yatak odanızı abajurla süsleyin

  Yatak odanızı abajurla süsleyin

  Tercih edeceğiniz abajurlarla yatak odanıza şık bir hava katabilirsiniz.
  • 16.05.2015 - 14:51

  Yatak odanızı abajurla süsleyin

  abajur

  Abajur sadece yatak odasında değil salon ve antre gibi evin farklı bölümlerinde de kullanabileceğiniz bir aydınlatma biçimidir. Elbette yatak odasında bir baş ucu aydınlatması olarak oldukça işimize yarar. Üstelik dekoratif açıdan da odaya zenginlik katar. Yatak odası için abajur seçimi yatak odasının renklerine, kullanılan malzemeye ve tarza göre farklılık gösterecektir. Çeşitli yatak odası abajur örnekleri, abajur alırken karar vermenizi kolaylaştırabilir.

  ODADAKİ BAŞKA BİR AKSESUARLA KOMBİN EDİN

  Yatak odası için abajur alırken abajurların odanın bir parçası, odadaki diğer elemanların bir devamı gibi görünmesi, dekorasyon açısından çok daha iyi bir sonuç almanızı sağlar. Abajurlarınız duvar rengiyle, perdelerle, mobilyalarla ya da odadaki diğer bir aksesuarla uyumlu seçilirse görüntüde bütünlük sağlanır. Pastel yeşil duvarın önüne yerleştirilen, farklı bir yeşil tonundaki abajurlar buna güzel bir örnek.

  KLASİK MOBİLYAYLA ZARİF ABAJUR KULLANIN

  Yatak odası mobilyanız koyu renkliyse ve eşyaların klasik, ağır bir görünümü varsa ince gövdeli, zarif abajurlarla mobilyanızı dengeleyebilirsiniz. Klasik tipteki mobilyalarla yine klasik görünümlü abajurlar, modern yatak odalarında ise daha modern, renkli, metal gövdeli abajurlar kullanılabilir.

  SİYAH MOBİLYAYLA GRİ TERCİH EDİN

  Yatak odasında siyah renkte mobilyanız varsa perde, halı veya abajur seçiminde gri rengi tercih edebilirsiniz. Böylece siyahla kontrast yaratmış ve odaya modern bir hava vermiş olursunuz. Siyah mobilya ile metal veya cam gövdeli abajurlar da güzel duracaktır. Bu tip parlak, ışığı yansıtan malzemeler siyahın koyuluğunu, karanlığını açar.

  KOYU RENK ABAJURLA IŞIĞI KONTROL ALTINDA TUTUN

  Çoğu yatak odası abajur örneğinde abajur başlıklarının açık renk olduğuna şahit olabilirsiniz. Bunun nedeni; yatak odalarında genellikle açık renklerin tercih ediliyor olmasının dışında, renkli abajurların her renk yatak örtüsüyle uyumlu olmaması ve tabii koyu renk abajur başlıklarının ışığı daha az veya renkli yansıtmaları olabilir.

  TURUNCU VE SARI ABAJURLA ODANIZI RENKLENDİRİN

  Her şeye rağmen renkli abajur başlıkları tamamen gözden çıkarılmamalı. Bej ve kahverengi gibi nötr renklerin hakim olduğu yatak odalarında örneğin turuncu ve sarı gibi renkli abajurlar yatak odasına sıcaklık ve enerji katacaktır.

  Görüş Bildir