Euro
10.7366
-0.09%
Dolar
9.2639
0.03%
Altın
525.71
-0.13%
Borsa
1.411
0.1%
Bitcoin
578.303
3.45%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Yatırımcı arsaya yöneldi

  Güvenilir bir yatırım aracı olarak görülmesinden dolayı arsa satışlarında ciddi artışlar yaşanıyor.
  • 18.06.2015 - 09:30
  Yatırımcı arsaya yöneldi

  arsa

  Seçimin ardından koalisyon hesapları yapılırken olası senaryolara karşın yatırımcılar da yönlerini belirlemeye çalışıyor. Rexon Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yüksek, yatırımcıların seçimin ardından riskli yatırımlar yerine riski az olması ve orta vadede daha çok kazandırması nedeniyle arsa yatırımı gibi daha güvenilir yatırımlara yöneldiğini iddia etti. Yüksek, "Bu ivme önümüzdeki günlerde daha çok artacaktır. Net bir rakam vermek için henüz erken ama Türkiye'nin dört bir yanındaki arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre seçimin üzerinden henüz 10 gün geçmiş olmasına karşın arsa taleplerinde adeta bir patlama var" dedi.

  ARSA YATIRIMCISININ GÖZDESİ KOCAELİ

  Yüksek, İstanbul gibi büyük metropollerde arsaların azalması nedeniyle yatırımcıların Kocaeli, Tekirdağ gibi komşu illere yöneldiğine dikkat çekerek "Sadece Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde seçimden beri günde en az 100 kişinin arsa alım satımı için tapuya başvurduğunu biliyoruz. İstanbul'un Kocaeli'ne doğru gelişmesinden dolayı bu ilimize büyük ilgi var" diye konuştu.

  20 - 100 BİN LİRA ARASI ARSALARA RAĞBET FAZLA

  Türk halkının toprağa yatırımı geleneksel olarak sevdiğini belirten Yüksek, "Çünkü toprak yatırımı Türkiye'de kaybettirmiyor. Birçok zenginimizin yükselişinin temelinde de toprağa dayalı başarılı yatırımlar vardır. Özellikle 20 ile 100 bin arasında değerdeki arsalara yönelimin artacağını görüyoruz. Yatırımcılar aldıkları arsanın mutlaka tapusu olmasına da dikkat etmeli. Ekonomide yakalanan istikrar Türkiye'nin krize girmesini engelliyor. Ekonomideki sağlam yapı nedeniyle seçimden sonra da yatırımlarda bir azalma olmadı. Sadece yatırımcı daha güvenilir yatırımlara yöneliyor" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir