Euro
10.0226
-0.14%
Dolar
8.44
0.02%
Altın
492.08
-0.03%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
344.120
-1.06%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Yavuztürk Fatih Cami'nin temeli Üsküdar'da atıldı

  Yavuztürk Fatih Camisi'nin temel atma töreni Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in katılımıyla gerçekleşti.
  • 25.03.2015 - 16:34
  Yavuztürk Fatih Cami'nin temeli Üsküdar'da atıldı

  Yavuztürk Fatih Cami nin temeli Üsküdar da atıldı #1

  Yavuztürk Fatih Cami'nin temel atma töreninde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, caminin hayırlı olmasını diledi.

  Hilmi Türkmen, Yavuztürk Mahallesi'nin iki önemli problemi olduğunu söyledi ve "Bunlardan birisi 2B Yasası İmar Yasası ve kentsel dönüşüm konusu. 2B işini hallettik. Sadece Yavuztürk'te değil tüm Üsküdar'da için sorun çözüldü. Kentsel dönüşümün de eli kulağında. Son noktaya geldik. Kentsel dönüşüme başlamak için son çalışmaları yapıyoruz" dedi.

  'ZİHİNLERDE VE YAPILARDA DÖNÜŞÜM YAŞANIYOR'

  Kaymakam Mustafa Güler de, "Türkiye'de zihinlerde ve yapılarda dönüşüm yaşanıyor. Camilerde artık sosyal mekanlar çoğaldı. Camiler insanları toplayan, eğiten, öğreten yerlerdir. Kentsel dönüşüm sonrası insanların tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı alanlara kavuşmuş olacağız" diye konuştu.

  'CAMİLER İNSANLARIN TOPLANMA YERİDİR'

  Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir ise, camilerin önemine vurgu yaparak, "Camiler insanların toplanma yeridir. Kalben, bedenen ve zihnen bir araya gelinen yerlerdir. İnşallah toplumda camilerin kalplerin bir araya getirilme yeri olduğu anlayışı da yerleşecektir" dedi. Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir ile birlikte cami inşaatının temeline dualar eşliğinde ilk betonu döktüler.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir