Euro
15.2871
0.10%
Dolar
13.4964
0.18%
Altın
796.1
0.32%
Borsa
2011
0.00%
Bitcoin
488.938
0.06%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Yeni bir ev alırken dikkat edeceğiniz 6 konu

  Sıfır bir daire alırken göz önünde bulundurmanız gerekenleri sıraladık.
  • 03.08.2015 - 16:25
  Yeni bir ev alırken dikkat edeceğiniz 6 konu

  Yeni bir ev alırken dikkat edeceğiniz 6 konu #1

  Sıfır daire alırken verilen kararlar kişilerin hayatlarını ciddi anlamda etkilemektedir. Bu konuda ne kadar dikkatli olunursa, kişi hayatında o kadar rahat edecektir. Öncelikle ev alacak bireyler yaşam tarzlarını göz önünde bulundurarak ev seçmeye dikkat etmelidirler.

  Eğer kişi konser, tiyatro, maç gibi aktivitelere katılmayı seviyorsa ve hareketli bir yaşam tarzına sahipse evini merkeze yakın bir yerlerde tercih etmelidir. Aksine aile hayatını seven, huzurlu ve sakin bir hayat tarzını benimseyen kişiler ise evlerini merkeze uzak yerlerde seçebilirler.

  EVİN TAPU KAYDI İYİ ARAŞTIRILMALI

  Dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise evin tapu kaydının iyi araştırılması ve kentsel dönüşüme dahil olup olmadığının tespit edilmesidir. Binanın kentsel dönüşüm yasasında riskli yapı olmaması önemlidir. Aynı zamanda etraftaki konutların fiyatları ile ilgili bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Evinizin toplu ulaşım imkanlarına yakın olması hayatınızı kolaylaştıracaktır.

  Güneşli ve Tuzla, Halkalı Elitistpark gibi modern, şık projelerin de yatırımcısı olan Yusuf İzzettin Aydın ev alırken dikkat edilmesi gereken diğer noktaları ise şöyle sıralıyor;

  - Kat irtifakından emin olunması,

  - Evin ısınma şekline ve yalıtımına önem verilmesi,

  - Evin aidat gibi ekstra giderlerinin araştırılıp, bütçesinin değerlendirilmesi,

  - Çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için oyun alanlarının olması,

  - Konut hakkında yapılan reklamlara aldanmayıp, konutun gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağının düşünülmesi,

  - Konutunu kredi yöntemiyle alacak kişiler is taksit miktarlarının yaşam koşullarını düşürmemesine dikkat etmelidir.


  Görüş Bildir