Petrol
86.53
2.71%
Euro
19.2196
-0.14%
Dolar
18.6253
-0.07%
Altın
1.049
0.17%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
320.182
2.67%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C
  Yeni metro hattında test sürüşleri başlıyor

  Yeni metro hattında test sürüşleri başlıyor

  Üsküdar ile Çekmeköy arasını 27 dakikaya indirecek metro hattında çalışmalar sürüyor.
  • 24.11.2016 - 14:04

  Geçtiğimiz günlerde Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nda çalışacak ve İspanya'dan getirilen vagonlar raylara indirilmişti.

  Yeni metro hattında test sürüşleri başlıyor #1

  Vagon indirme törenine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı da katıldı.

  "İSTANBUL İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJE"

  16 İstasyonla hizmet verecek ve yolculuğu 27 dakikaya indirecek olan proje hakkında bilgi veren Baraçlı, "İstanbul için çok önemli bir proje. Türkiye’de bir ilki bugün gerçekleştiriyoruz. Sürücüsüz metro araçlarımızla İstanbul’a hizmet vereceğiz. Üsküdar- Ümraniye- Çekmeköy hattının araçlarını indirme töreninde beraberiz. Tabi bu hafta 126 trenle işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Bizim için en önemli olan unsur, tabi ki sürücüsüz araçların olmasıdır. Ve bizler Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştirdiğimiz yerlileşmede ilk adımımız bu araçlarda atıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızda bu hizmeti aldıklarında konforu ve rahatlığı bu bölgede de sağlayacaklar. Başkanımızla beraber İstanbul’da birçok projeye imza atıyoruz" dedi.

  Üsküdar-Çekmeköy metro hattının rayları indirildi VİDEO

  Yeni metro hattında test sürüşleri başlıyor #2

  2017 OCAK AYINDA TEST SÜRÜŞLERİ BAŞLAYACAK

  Baraçlı ayrıca, "İnşallah bunları da sizler önümüzdeki günlerde farklı bir şekilde göreceksiniz. 20 kilometre gerçekleşen bu hat 2 bin 700 metresi bağlantı tüneliyle beraber 16 istasyonla hizmet verecek. Yamanevlere kadar olan 9 istasyonun 2017 Ocak ayında test sürüşleri de başlayacak” diye konuştu.

  Yeni metro hattında test sürüşleri başlıyor #3

  TÜRKİYE'DE BİR İLK

  Baraçlı vagonların sürücüsüz olarak kullanılacağını vurgulayarak, "Gördüğünüz gibi araçlarımızda sürücüsüz sistem var. Tabi bu çok önemli bir hizmet. Ayrıca bizlerin uygulamış olduğu otomatik kapı sistemleriyle de hakikaten Türkiye’de farklı bir araç konseptini de getirmiş oluyoruz. Tabi bu İstanbul’da ilk kullanılacak, Türkiye’de de ilk kullanılacak. Bu hattın farklı özellikleri var hem Marmaray’a, hem de metrobüs’de entegrasyon ile İstanbul’da toplu ulaşıma büyük bir katkısı olacak” ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir