Petrol
98.11
-1.50%
Euro
18.4083
-0.67%
Dolar
17.9354
-0.01%
Altın
1.038
0.58%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
435.082
-0.15%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Yeni terminalin temeli yarın atılacak

  Kıbrıs Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Ercan Havalimanı'nda yeni terminalin ilk etap temelinin perşembe günü atılacağını açıkladı.
  • 11.02.2015 - 13:49
  Yeni terminalin temeli yarın atılacak

  fwefwe

  Kıbrıs Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Ercan Havalimanı'nda yeni terminalin ilk etap temelinin perşembe günü atılacağını açıkladı.Taçoy, ihaleyi alan Taşyapı İnşaat Şirketi tarafından yapılacak yeni terminalin ilk etabında, yol projesi ve derenin aktarımının bulunduğunu ifade ederek, temel atma törenine Türkiye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılacağını bildirdi. Hasan Taçoy, Maliye Bakanlığı ile kamuda yetkili sendikalar arasında anlaşmazlığa neden olan konuların Bakanlar Kurulu'nda değerlendirileceğini de belirterek, Bakanlar Kurulu'nda alınacak kararın KTAMS'ın grevi ve olası diğer grev kararlarında etkili olacağına inanç belirtti. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, dün kabulü sırada gündemdeki bazı konuları değerlendirdi.

  EYLEM VE GREV KARARLARINI YORUMLADI

  Taçoy, Tel-Sen'in eylem ve KTAMS'ın grev kararını da yorumladı. "Telekomünikasyon Dairesi'nin satılması değil ekonomik değerinin yükseltilmesi, daha kaliteli ve iyi hizmet verebilmesi yönünde" çalışmaların sürdüğünü aktaran Taçoy, konuyla ilgili Tel-Sen ile görüştüklerini kaydetti. Daire ile ilgili çalışmalardan sendikanın öncelikli haberdar edilmesi yönünde olumlu görüş olduğunu ifade eden Taçoy, çalışanların yasal haklarının korunduğunu belirtti.

  "UZLAŞILAMAYAN 4 MADDE BAKANLAR KURULU'NDA DEĞERLENDİRİLECEK"

  Maliye Bakanlığı'nın yürüttüğü protokol görüşmelerinde kamuda yetkili sendikalarla uzlaşı sağlanamayan 4 madde bulunduğunu ifade eden Taçoy, bu konuların Bakanlar Kurulu'nda değerlendirileceği kaydetti. Taçoy, Bakanlar Kurul'dan çıkacak kararın hem KTAMS'ın grevi hem de olası diğer grev kararlarında etkili olacağını dile getirdi.

  ERCAN'DA YENİ TERMİNAL

  Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, konuşmasında Ercan Havalimanı yeni terminalinin ilk etabıyla ilgili sürece de değindi. Taşyapı İnşaat Şirketi tarafından yapılacak Ercan yeni terminalinin ilk etabında yol projesi ve derenin aktarımının bulunduğunu, bu çerçevede ilk temellerinin perşembe günü atılacağını belirten Taçoy, temel atma törenine Türkiye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katılacağını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir