Euro
10.7758
-0.46%
Dolar
9.2477
-0.5%
Altın
529.06
0.08%
Borsa
1.434
0.26%
Bitcoin
614.435
6.24%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Yeşil şehirler paneli Bursa'da gerçekleşti

  “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi” panelinin üçüncü durağı Bursa oldu.
  • 17.06.2015 - 13:42
  Yeşil şehirler paneli Bursa'da gerçekleşti

  Yeşil şehirler paneli Bursa da gerçekleşti #1

  Türkiye’de kentsel dönüşüm ve modern şehirlerin en büyük buluşması olarak adlandırılan “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”nin bu seferki ev sahibi Bursa oldu.

  Dünya Gazetesi ve CNBC-E işbirliğinde, Rönesans Gayrimenkul ana sponsorluğu ve Emlak GYO’nun katkılarıyla düzenlenen bu önemli zirve, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katılımıyla düzenlendi.

  YATIRIM FIRSATLARI KONUŞULDU

  Bursa’nın Dönüşümü başlıklı ikinci panelin moderatörlüğünü Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Şükrü Andaç üstlendi.

  Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz; İkidesign Mimarlık Kurucu Ortağı Murat Kader; İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu ve Sözüneri Mimarlık Kurucusu Hasan Sözüneri’nin panelist olarak katıldığı bu bölümde, yeşil bir şehir olma yolundaki Bursa’da yaşanan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla gelecek planları tartışıldı.

  KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN FİNANSAL BOYUTLARI TARTIŞILDI

  Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde düzenlenen üçüncü panelde ise, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Vardar; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar; Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün ile İlbank Genel Müdürü Turgut Dedeoğlu yer aldı.

  Kentsel dönüşümün finansal boyutlarının ele alındığı bu panelde, Bursa’nın kentsel dönüşümünde ortaya çıkan yatırım fırsatları da konuşuldu. Zirve, ev sahibi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin konuşmasıyla son buldu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir