Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
471.719
-1.83%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Yeşilyurt'ta 7 bina yıkıldı

  Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde yol ve park çalışmalarına engel olan binalar yıkıldı.
  • 22.03.2016 - 09:21
  Yeşilyurt'ta 7 bina yıkıldı

  Yeşilyurt ta 7 bina yıkıldı #1

  Malatya Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2016 yılının ilk üç ayında yol ve park çalışmalarına engel olan yedi binanın yıkımını gerçekleşti.

  TOPLAM 79 METRUK BİNA YIKILDI

  Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile İmar İşleri Müdürlüğü ekiplerinin birlikte yürüttükleri çalışmalar kapsamında bugüne kadar toplam 79 metruk bina yıkımı yapıldı.

  Sorunlu ve plansız güzergâhların canlandırılması, sağlıklaştırılması ve yeniden yapılandırılması hedefiyle gerçekleşen çalışmalar kapsamında Karakavak Mahallesi Fahri Kayahan Bulvarında süren yol genişletme çalışmalarına engel teşkil eden bir adet tek katlı bina, çevre güvenliğinin alınmasından sonra Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirildi.

  "HEDEFİMİZ YEŞİLYURT'U GELECEK NESİLLERE BIRAKMAKTIR"

  Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yardımcısı Çınar, “Sağlıklı bir kent olmanın temelinde sorunsuz bir ulaşım yatmaktadır. Yeni yollar, trafik akışını rahatlattığı gibi, bölge insanına büyük kolaylık sağlayacaktır. Yeşilyurt Belediyesi olarak bu gerçekten yola çıkarak imara uygun olmayan metruk evlerin yıkımına çok hassas davranıyoruz. İki yıllık süreç boyunca toplam 79 binanın yıkımını gerekli prosedürleri yerinde getirdikten sonra gerçekleştirdik. 2016 yılının ilk üç ayında ise toplam yedi binanın yıkımını yaptık. Fahri Kayahan Bulvarında devam eden yol genişletme çalışmalarına denk gelen, imara uygun olmadığı tespit edilen tek katlı binayı resmi yazışmaların ardından yıkımını gerçekleştirdik. Hedefimiz her noktasına kolay ulaşılabilir, modern, kaliteli ulaşım ağına sahip Yeşilyurt’u gelecek nesillere bırakmaktır. Hizmet sınırlarımız içinde tespit ettiğimiz çevre sağlığını tehdit eden metruk evlerin yanı sıra park ve yol çalışmalarına engel teşkil eden binaların yıkımına devam edeceğiz” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir