taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.587
Euro
7.2495
Altın
1616.44
Borsa
89874.4
Gram Altın
343.17
Bitcoin
42397.73
fuzulev

Emlakta Rusya'nın yeni Türk kralları

Forbes dergisinin Rusça versiyonu tarafından her yıl yapılan “Rusya’nın en büyük emlak yatırımcıları” araştırmasının 2014 sonuçları yayımlandı.


Whatsapp ile paylaş

Emlakta Rusya'nın yeni Türk kralları

ngrhrt

Forbes dergisi tarafından hazırlanan ve Rusça versiyonu tarafından her sene gerçekleştirilen “Rusya’nın en büyük gayrimenkul yatırımcıları” araştırması kapsamında Türk şirketi Enka’nın sahipleri Şarık Tara ve Sinan Tara isimlerinin yanı sıra Rönesans Holding’in patronu Erman Ilıcak gibi isimlerin ilk 30 arasında yer aldığı kaydedildi.

Söz konusu araştırmanın 2014 sonuçlarını yayımlayan dergi, 30 kişilik listeyi, emlak yatırımlarının yıllık gelirine göre sıraladı. Buna göre ENKA’nın sahipleri Şarık Tara ve Sinan Tara 30 kişilik listenin 7. sırasında yer alırken, Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak da 27. sıraya yerleşti.

YILLIK KİRA GELİRLERİ 412 MİLYON DOLAR

Forbes dergisinin Rusça versiyonu, Şarık Tara ve Sinan Tara’nın yıllık kira gelirlerini 412 milyon dolar olarak gösterdi.

Moscow City Towers ve Krasnıye Holmi otellerinin sahibi Enka’nın, son bir yılda kiracılarıyla ruble bazında uzun vadeli kontrat imzalayan ilk şirketlerden biri olduğu vurgulandı. Enka’nın, krize rağmen aralık ayında Kuntsevo Plaza’yı açtığına da değinildi.

27. sıradaki Erman Ilıcak’ın da Yaraslov’daki Aura ve St.Petersburg’daki Renaissance Plaza’nın sahibi olduğunu, geçen yıl Moskova’daki “Rossiya” kulelerinin yüzde 50’sini satın aldığını yazan Forbes, yıllık kira gelirini 82 milyon olarak gösterdi.

İLK SIRADA KİEVSKAYA PLOŞAD VAR

Forbes listesinin ilk sırasında, Rus Kievskaya Ploşad şirketinin patronları Zarah İliyev ve God Nisanov var. İliyev ve Nisanov’un yıllık kira geliri 1.4 milyar doları buluyor. İkinci sıradaki Samvel Karapetyan’ın yıllık kira geliriyse 1.08 milyar dolar.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir