taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.34955
6.10425
1221.04
93616.45
210.049

Gaziantep emniyeti engelli ressamın peşine düştü

Hiçbir eğitim almadan gördüğü her şeyi birebir resmeden işitme engelli gence emniyetten teklif geldi; "Gel robot resimlerimizi çiz"

16.12.2015 - 11:02..

e

Gaziantep’te yaşayan 20 yaşındaki işitme engelli Sedat Taş doğuştan yetenekli. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini ve ona hediye etmek üzere yaptığı Fatih Sultan Mehmet’in resmini yapan Taş, tek hayalinin, yaptığı resmi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendi eliyle hediye etmek olduğunu belirtti.

IŞİD BOMBARDIMANINI RESMETTİ

Bir kez gördüğü bir şeyin en ince detaylarını bile hafızasına kazıyabilen Taş, gördüğü her anı ince detaylarına kadar birebir çiziyor. Televizyonda Türk jetlerinin, İŞİD’i bombalaması anını bir kez gören Taş, bu anı fotoğrafını aratmayacak gerçeklikte resmetti. Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan, Mehmet Şimşek olmak üzere eski ve yeni bir çok bakanın da resmini çizen Taş, Davutoğlu ve bakanlara da yaptığı resimleri kendi elleriyle teslim etmek istiyor.

Gaziantep emniyeti engelli ressamın peşine düştü

"RESİMLERİNİ YAPABİLSİN DİYE BANKADAN KREDİ ÇEKTİM"

Oğlunun resim tutkunu olduğunu belirten baba Hüseyin Taş, çocuğun doğuştan ressam olduğunu ifade etti. Oğlunun hiçbir eğitim almadığını da belirten baba Taş, "Allah ona özel yetenek vermiş hiçbir eğitim almamasına rağmen yaptığı resimleri gördünüz. Bu yeteneğini kaybetmemesi için ben de baba olarak yardımcı olmak zorundaydım. Bu çocuk 100’e yakın resme imza etti. Bazı resimler hiç piyasada yok. Çocuğuma bu resimleri yapması için bankadan kredi çektim. Benim tek derdim bu yeteneğin ispatlanmasıdır. Benim tek derdim bu çocuğun geleceği. Bu resimleri teslim etmek için Cumhurbaşkanımızdan randevu talep ediyoruz. Çocuğumun hayali de cumhurbaşkanını görmek bakanların hepsine de hayranlık duyuyor. Bu çocuk işitme engelliler lisesini bitirdi. İş yeri açma belgesi de aldı. İletişim sıkıntısı yaşıyoruz onun dışında fotoğraf makinesi gibidir” dedi.

Gaziantep emniyeti engelli ressamın peşine düştü VİDEO

Gaziantep emniyeti engelli ressamın peşine düştü

EMNİYET PEŞİNDE

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, yaptığı resimlerle kentte tanınan Sedat Taş'ın peşine düştü. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, aranan zanlıların robot resimlerini birebir çizebilecek tek kişi olarak gördüğü İsmail Taş'ı kurumda çalıştırmak istiyor. Gerekli işlemlerin başladığını ve onaylanmasını beklediklerini belirten Hüseyin Taş, "Birkaç kez emniyetten polisler geldiler. Emniyette robot resim çizsin diye istediler. Geçenlerde de aynı konu yine geçti. Bilmiyorum. Bunun atamasını bekliyoruz. Evrakları Ankara'da, fakat bu çocuk ressam olarak görev yapmak istiyor” şeklinde konuştu.

Gaziantep emniyeti engelli ressamın peşine düştü

Gaziantep emniyeti engelli ressamın peşine düştü

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)