taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.759
Euro
7.3664
Altın
1656.09
Borsa
92381.82
Gram Altın
360.484
Bitcoin
49867.07

Emrullah İşler'den Almanya'daki mağdur Türk'e yardım

Almanya’da iki çocuğu elinden alınan Habib Şahin’e Türkiye tarafından yardım eli uzatıldı. Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’in talimatıyla mağdur babaya hukuki destek sağlanıyor.


Whatsapp ile paylaş

Emrullah İşler'den Almanya'daki mağdur Türk'e yardım

Emrullah İşler'den Almanya'daki mağdur Türk'e yardım

İşler’in talimatının ardından mağdur baba ile temas kurulduğu öğrenildi. İşler’in talimatının ardından çocukları elinden alınan baba hukuki destek istedi. Mağdur baba Habib Şahin için çocuklarının geri alınmasına yardımcı olmak üzere avukat tahsis edildi.

ÇOCUKLAR BİR AY SONRA BULUNDU

Şahin ailesinde anne S. Şahin yaklaşık bir buçuk yıl önce psikolojik sorunlar yaşadı. Habip Şahin tedavi olması için eşine baskı yapınca anne S. Şahin çocukları Devran (8) ve Büşra’yı (4) yanına alarak evden ayrıldı. Habip Şahin polise ve Gençlik Dairesi’ne başvurarak yardım istedi. Polis, anne ve iki çocuğu bir ay sonra buldu.

ÇOCUKLAR BABAYA GERİ VERİLMEDİ

Çocuklar anneden alınarak bakım yurduna yerleştirildi. Anne ise kliniğe yatırıldı. Babaya ilk başta, çocuklarının geri verileceği söylenmesine rağmen, Devran ve Büşra geri verilmedi. Baba dava açarken bilirkişi raporuna göre, Habip Şahin çocuk yetiştirecek olgunlukta değildi. Bilirkişinin talebine uyan mahkeme, çocukları babaya geri vermedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir