taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7576
Euro
7.3701
Altın
1653.53
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.806
Bitcoin
49818.94

En çok inşaat ruhsatı Mamak'ta verildi

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Ankara İl Başkanlığı'nın düzenlediği Ocak Ayı il Danışma Meclisi Toplantısı'nda beş yılda yapılan yatırımları anlattı.


Whatsapp ile paylaş

En çok inşaat ruhsatı Mamak'ta verildi

NTRB

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Ankara İl Başkanlığı’nın düzenlediği Ocak Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda beş yılda yapılan yatırımları anlattı. Keçiören Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Ak Parti Ankara Milletvekilleri Salih Kapusuz, Emrullah İşler, Nurdan Şanlı, Tülay Selamoğlu, Ak Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, ilçe başkanları, belediye başkanları, meclis üyeleri, gençlik ve kadın kollarının ilçe başkanları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, Ak Parti’nin başarısına değinerek haziranda yapılacak seçimlerin önemini dile getirdi.

“30’UN ÜZERİNDE BÜYÜK TESİS YAPTIK”

İl Başkanı Nedim Yamalı’nın konuşmasının ardından söz alan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, slayt eşliğinde gerçekleştirdiği sunumunda 5 yıllık çalışmayı ve yatırımları anlatarak bilgi verdi. Mali disiplini sağlayarak başlatılan hizmet hamlesinden, kentsel dönüşüme, sosyal belediyecilik anlayışından yapılan yatırımlar hakkında konuşan Akgül, belediye bütçesini üç kat artırdıklarını ve 30’un üzerinde büyük tesisi ilçeye kazandırdıklarını kaydetti.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÖRNEK VE ÖNCÜ İLÇE

Gecekondu konusunda ciddi adım attıklarını ve Mamak’ın Ankara’da en çok inşaat ruhsatı veren ilçe olduğunu belirten Akgül, 5 yılda verilen iskan ruhsatı sayısının 4.638, yapı ruhsatı sayısının da 4.384 olduğunu kaydetti. Akgül, “Mamak’ın geleceğini santim santim planladık, yükselen değer olduk. Mamak artık gecekondu ile anılmıyor” dedi.

HASTANE VE ÜNİVERSİTE TAMAM

İlçeye önemli yatırımlar kazandırdıklarını kaydeden Akgül, “Yüzme havuzu, kapalı spor salonu, şehir stadı, planetarium kule, konaklar, kapalı pazaryerleri gibi birçok ilki de Mamak’a kazandırdık. Bu yatırımlar ilçemize, sosyal ve kültürel olarak ciddi katkı sunuyor” diye konuştu. İlçenin ihtiyacı olan hastanenin çalışmalarının da başladığını belirten Akgül, "200 yataklı devlet hastanemizin ihalesi tamamlandı, çalışmalar başladı" dedi. Gen bilimleri ve kök hücre araştırmalarıyla ilgili üniversitenin inşaatının da devam ettiğini belirten Akgül, “Dünyada üç tane var. Dördüncüsü Mamak’ta olacak" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir