taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4893
6.1999
1208.2415
93287.16
212.824

En fakir lider unvanı Nepal Başbakanı'na geçti

Mütevazi hayatıyla farklı bir duruş sergileyen Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica'ya rakip çıktı.

04.04.2014 - 05:20..

En fakir lider unvanı Nepal Başbakanı'na geçti

BBC'nin birkaç yıl önce "dünyanın en fakir devlet başkanı" olarak tanımladığı Uruguay'ın lideri Mujica bu unvanını elinden kaptırmışa benziyor.

VARLIKLI BİR AİLEDEN GELİYOR

11 Şubat'ta yemin ederek görevine başlayan Nepal'in yeni başbakanı Sushil Koirala varlıklı bir aileden gelmesine rağmen babasından kalan mirası reddederek gösterişten oldukça uzak bir hayat yaşamayı seçen bir lider.

Koirala'nın kendi internet sitesinde açıkladığı mal varlığı listesinde sadece 3 tane cep telefonu bulunuyor. Bu telefonlardan biri iPhone marka, diğer ikisi ise zaten çalışmıyor.

Uruguay Devlet Başkanı Mujica'nın da açıkladığı mal varlıklarının arasında değeri bin 900 dolar olan 20 yıllık bir otomobili dışında bir şey bulunmuyordu.

En fakir lider unvanı Nepal Başbakanı'na geçti

Başbakan seçilmeden önce kirada oturan Koirala şimdi ise başbakanlık konutuna taşındı.

İKİSİ DE ESKİ RADİKALLERDEN

BBC'nin haberine göre Koirala, Burma gezisi için kendisine verilen 650 dolarlık devlet ödeneğini de iade etmiş. İki liderin de bu tutumlu davranışları gençlik yıllarına dayanıyor gibi görünüyor. Mujica solcu Gerilla grubu Tupamaros'un eski üyelerinden, Koirala ise 30'lu yaşlarında uçak kaçırma olayına adı karıştığı için hapis yatmış iki lider.

En fakir lider unvanı Nepal Başbakanı'na geçti

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)