taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6127
Euro
7.2112
Altın
1611.71
Borsa
89510.88
Gram Altın
344.032
Bitcoin
45308.07

En küçük ve en yaşlı hacı adayı

24 günlük Esmira Ecrin Yavuz ile 96 yaşındaki Ayşe Şimşek,Türkiye'nin en genç ve en yaşlı hacı adayları olarak kutsal topraklarda bulunacak.

AA |
Whatsapp ile paylaş

En küçük ve en yaşlı hacı adayı

1

Kocaeli'de yaşayan 24 günlük Esmira Ecrin Yavuz ile Mersinli 96 yaşındaki Ayşe Şimşek, Türkiye'nin en genç ve en yaşlı hacı adayları olarak kutsal topraklarda bulunacak.

BEBEĞİNE PASAPORT ÇIKARTIP VİZE ALDI

Hacca gitmek için yaklaşık 8 yıldır bekleyen Yavuz ailesi, bu yıl kurada isimlerinin çıkmasının ardından 29 Temmuz'da dünyaya gelen ve şu an 24 günlük olan bebekleri Esmira Ecrin'i de hacca götürmek için müftülüğe müracaat etti. Müftülükten gelen müjdeli haber üzerine baba Ahmet Yavuz, bebeğine pasaport çıkarttı ve vize aldı. Market işletmecisi 30 yaşındaki baba Ahmet Yavuz, AA muhabirine, hacca gidecekleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

En küçük ve en yaşlı hacı adayı

EN YAŞLI HACI ADAYI AYŞE NİNE

Mersin'de yaşayan, 1919 doğumlu, en yaşlı hacı adayı olan, emekli öğretmen Ayşe Şimşek ise 4 yıl önce umreye gittiğinde hac için de başvuruda bulunduğunu söyledi. Hacca gideceğini öğrenince çok duygulandığını aktaran Şimşek, kendisinin en yaşlı hacı adayı olduğu bilgisini ise Mersin Müftülüğü yetkililerinin ilettiğini ifade etti. Şimşek, en genç hacı adayının da bir bebek olduğunu duyduğunu belirterek, "En genç hacı adayıyla kutsal topraklarda görüşürsem çok mutlu olurum. İnşallah görüşürüz" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir